اپل باید ۳۱ میلیون دلار غرامت بپردازد

اپل باید ۳۱ میلیون دلار غرامت بپردازد كمك وب: بنظر می رسد كه تنش و كشمكش های میان دو غول تكنولوژی اپل و كوالكام تمامی ندارد، چراكه اخیرا شركت تراشه ساز كوالكام به سبب نقض مالكیت معنوی حق اختراع و پتنت هایش از اپل تقاضای ۳۱ میلیون دلار غرامت كرده است.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، مدتهاست كه اپل و كوالكام كه روزگاری با یكدیگر قراردادهای بزرگی داشته و به همكاری با یكدیگر می پرداختند، بر سر مالكیت معنوی پتنت و حق اختراعات خود كارشان به تنازع و كشمكش كشیده شده است و حالا كوالكام، بعنوان یكی از بزرگترین تأمین كنندگان تراشه های پردازنده برای اپل اخیرا اعلام نموده است كه به دنبال دریافت غرامتی به مبلغ ۳۱ میلیون دلار از اپل به خاطر نقض حق امتیاز و پتنت هایش است. این غول تراشه ساز مدعی شده است كه اپل باید به ازای هر آیفون تولیدشده ۱.۴۰ دلار بپردازد.
كوالكام به دنبال دریافت غرامت ۳۱ میلیون دلاری از اپل به خاطر نقض مالكیت معنوی پتنت هایش است.
برمبنای وب سایت سی نت، كوالكام در دادگاهی در سانفرانسیسكو كه اپل را به آن فراخوانده است، برای چندمین بار ادعا كرده است كه این شركت بدون كسب مجوز از پتنت های طراحی شده توسط كارشناسان، مهندسان و متخصصان فعال در كوالكام، به تولید و طراحی محصولات مختلف بویژه گوشیهای آیفون پرداخته است و حالا باید به ازای هر آیفون تولید شده ۱.۴۰ دلار پول و غرامت پرداخت كند.
از مهم ترین پتنت های توسعه داده شده توسط كوالكام می توان به اتصال سریع گوشی به اینترنت سپس روشن شدن دستگاه، پردازنده گرافیكی و عمر باتری دستگاه و سریع تر دانلود شدن اپلیكیشن های روی گوشی اشاره نمود.
شاید پرداخت ۳۱ میلیون دلار برای شركت بزرگی همچون اپل كه سال قبل ارزش برند آن از یك تریلیون دلار باز عبور كرده بود، مبلغ چندان بالایی نباشد اما كوالكام در صورت پیروزی در این دعوای حقوقی قادر خواهد بود نام شركت خودرا بعنوان توسعه دهنده و صاحب ایده های اصلی موجود و به كار رفته در گوشیهای آیفون مطرح كند كه این امر در نهایت به ارتقای سطح و ارزش برند آن منجر خواهد شد.
اپل از زمانی كه با كوالكام به مشكل برخورده است، از تراشه های پردازنده و مودم های اینتل بهره گرفته و آخرین گزارش ها باز حاكی از آن بود كه اپل خود به فكر تولید تراشه های اختصاصی برای گوشیهای آیفون افتاده است.1397/12/19
22:44:11
5.0 / 5
4452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات