در گفت وگو با ایسنا مطرح شد

اعلام جزئیات ماهواره پیام ۲ دانشگاه امیركبیر، پیام ۲ ماهواره سنجشی است

اعلام جزئیات ماهواره پیام ۲ دانشگاه امیركبیر، پیام ۲ ماهواره سنجشی است به گزارش كمك وب مدیر پروژه ماهواره دانشگاه صنعتی امیركبیر، از عرضه مشخصات فنی ماهواره ˮپیام ۲ˮ این دانشگاه به سازمان فضایی اطلاع داد و اظهار داشت: ماهواره ˮپیام ۲ˮ همانند ˮپیام ۱ˮ، ˮسنجشیˮ خواهد بود، ضمن آنكه نسخه ارتقایافته ˮپیام ۱ˮ است.


دكتر سیدمصطفی صفوی همامی در گفتگو با ایسنا، در مورد زمان ساخت و مشخصات ماهواره "پیام ۲" دانشگاه امیركبیر، اظهار نمود: مشخصات فنی این ماهواره از جانب دانشگاه صنعتی امیركبیر به سازمان فضایی عرضه شده است تا پس از توافق با مسئولان سازمان، كار طراحی را آغاز نماییم.
وی با تاكید بر اینكه مشخصات ماهواره "پیام ۲" نسبت به "پیام ۱" ارتقایافته است، با اشاره به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كه مقرر است تصاویر این ماهواره ۴۰ برابر بیشتر از ماهواره "پیام ۱" باشد، تصریح كرد: این مورد جزو یكی از موارد فنی طرح است كه در حال رایزنی با سازمان فضایی در مورد آن هستیم تا دقت تصویری داشته باشیم كه هم مورد تأیید مسئولان سازمان باشد و هم نسبت به ماهواره "پیام ۱" بهبود پیدا كند.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر، به پارامترهایی كه مقرر است در ماهواره "پیام ۲" ارتقا یابد، اشاره نمود و خاطرنشان كرد: بخش اپتیك (نوری) و بخش دوربین هایی كه در چهار طیف مختلف در آن استفاده می شود، همچون مواردی است كه مقرر است در ماهواره دوم دانشگاه امیركبیر ارتقا یابد.
صفوی در مورد زمان طراحی و ساخت این ماهواره اظهار داشت: سناریوهای مختلفی به سازمان فضایی عرضه دادیم و بسته به اینكه كدام پذیرفته شود، زمان پروژه مشخص خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا ماهواره "پیام ۲" مانند ماهواره "پیام ۱" سنجشی خواهد بود، توضیح داد: این ماهواره هم همانند پیام ۱ "سنجشی" خواهد بود و غیر از آن ذخیره و ارسال پیام از طریق دور (store-and-forward-telecommunications) و محموله تشعشعات فضایی در ماهواره دو هم در آن پیش بینی شده است.1397/11/13
15:48:45
5.0 / 5
4707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات