دادستان كل كشور:

برخورد باهرگونه فساد در فضای مجازی در چارچوب قانون ادامه می یابد

برخورد باهرگونه فساد در فضای مجازی در چارچوب قانون ادامه می یابد كمك وب: دادستان كل كشور اظهار داشت: برخورد با هرگونه فسادی در فضای مجازی در چارچوب قانون و مقررات ادامه پیدا خواهد نمود.به گزارش كمك وب به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان كل كشور در مراسم معارفه معاونت امور فضای مجازی و معاونت نظارت بر دادسراهای كل كشور، كه بامداد شنبه ۲۱ مهرماه برگزار شد، اظهار نمود: پس از تصویب قانون جدید آیین دادرسی كیفری، وظایف و مسئولیت های دادستانی كل و دادستان ها گسترش پیدا كرده و اقتضای زمان و شرایط اقدامات را دو چندان كرده است.
وی با اشاره به بعضی از وظایف دادستانی كل كشور، بیان داشت: دادستان كل، مدیریت كلان ۴۰۰ دادسرا در سراسر كشور را بر عهده دارد و بطور قطع شخص دادستان كل امكان رسیدگی به همه وظایف قانونی را ندارد؛ مگر با همكاری و مساعدت معاونت ها و افرادی كه در ادارات كل و بخش های مختلف می توانند كمك كنند و اگر موفقیتی در عرصه های مختلف داریم بطور قطع ناشی از زحمات و تلاش های همكاران و قضات دادستانی كل كشور است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: آقای فیروزی در معاونت نظارت بر دادسراها، وظایف طاقت فرسایی را بر عهده داشت و همه بررسی ها برای جابجایی قضات را انجام می داد. نظارت بر دادسراها هم بر عهده این معاونت است و گسترده ترین اقدامات دادستانی كل، بر عهده معاونت نظارت بر دادسراها است.
دادستان كل كشور با تقدیر از اقدامات معاونت پیشین نظارت بر دادسراها، عبدالصمد خرم آبادی را بعنوان معاون جدید نظارت بر دادسراها معرفی و خاطرنشان كرد: باید برای نظارت بر دادسراها از فناوری روز حداكثر استفاده را داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح كرد: اگر در دادسراها از فناوری روز استفاده نماییم هم جلوی برخی اشكالات گرفته می گردد و هم خدمت رسانی بهتر صورت می گیرد.
وی اظهار داشت: به جهت اینكه رویكرد حوزه معاونت فضای مجازی تغییر نكند، سیاست این معاونت همچون گذشته باقی است و با همكاری آقای خرم آبادی، یك فرد متخصص در این زمینه را بعنوان معاونت امور فضای مجازی انتخاب كردیم.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری خطاب به جاویدنیا، سرپرست جدید معاون فضای مجازی دادستانی كل كشور اظهار نمود: سیاست دادستانی كل كشور در ارتباط با فضای مجازی سیاست تعیین شده ای است كه تابحال ادامه داشته است.
وی با تاكید بر اینكه مقابله با عناصر ضد دین، ضد اخلاق و معنویت و ضد امنیت و ارزش ها بیشتر از گذشته ادامه داشته باشد، اظهار داشت: معاونت جدید فضای مجازی باید كمر همت را در برابر بدخواهان و كسانی كه سنگ اندازی می كنند، محكم ببندد و با تدبیر و تعقل این مسایل را پشت سر بگذارد.
دادستان كل كشور تصریح كرد: با عنایت به شرایط امروز كشور نسبت به فضای مجازی، برخورد با هرگونه فسادی در فضای مجازی در چارچوب قانون و مقررات ادامه پیدا خواهد نمود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری از متولیان امر فضای مجازی خواست كه با دادستانی كل همكاری كرده و افزود: رویكرد ما تحقق اهداف مقام معظم رهبری است كه جز صلاح و خوشبختی برای جامعه چیزی نمی خواهند.
وی به همه معاونت ها سفارش كرد كه اقداماتشان را با برنامه ریزی پیش ببرند.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با فضای مجازی و استفاده از تعبیر سلاح شیمیایی، اضافه كرد: در این جنگ شیمیایی انتظار است كه مسئولین امر و كسانی كه مسئولیت دارند، متناسب با جنگ شیمیایی دشمن خودشان را مجهز كنند.
دادستان كل خطاب به رییس جمهور بعنوان رییس شورای عالی فضای مجازی و وزیر ارتباطات و دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی، تصریح كرد: همه تكلیف داریم در برابر حمله شیمیایی دشمن، جامعه، نظام و دستگاه های مسئول را مجهز نماییم.
در آخر این نشست از اقدامات فیروزی معاون پیشین نظارت بر دادسراها تكریم و عبدالصمد خرم آبادی بعنوان معاون جدید ارائه شد.
همچنین جاویدنیا معاون سابق دادستان مشهد در امور فضای مجازی هم به جای عبدالصمد خرم آبادی سكاندار سرپرستی معاونت امور فضای مجازی دادستان كل كشور شد.

1397/07/21
15:22:56
5.0 / 5
4550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات