سرقت حساب های واتس اپ با صندوق پست صوتی

سرقت حساب های واتس اپ با صندوق پست صوتی كمك وب: بعضی از كاربران واتس اپ كه حساب پست صوتی داشته و پسورد پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب قرار گرفتند.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، یكی از روش هایی كه همواره مورد توجه مهاجمان قرار می گیرد، استفاده از پسورد های ضعیف است. بنابراین همواره به كاربران سفارش می گردد در انتخاب پسورد دقت كافی را به خرج دهند و از انتخاب پسوردهای قابل حدس اجتناب كنند.

با وجود این، بررسی های امنیتی مركز افتا نشان داده است كاربرانی كه برای شماره موبایل آنان، حساب پست صوتی وجود دارد و پسورد پیش فرض آن را تغییر نداده اند، در معرض سرقت حساب های واتس اپ قرار گرفته اند.

در این روش مهاجم تلاش می كند تا شماره جدیدی را به حساب واتس اپ كاربر اضافه كند، در این فرایند واتس اپ یك پیامك (SMS) به شماره اصلی متصل به حساب ارسال می كند كه در آن كد تایید درج شده است. در صورت چندین كوشش برای درخواست پیامك از واتس اپ، این برنامه كد تایید را با استفاده از تماس صوتی ارسال می كند و در صورت پاسخگو نبودن كاربر، پیام صوتی به صندوق صوتی ارسال می گردد.

مهاجم با داشتن دسترسی به صندوق صوتی می تواند به پیام تایید دست یابد؛ مهاجم این فرایند را زمانی انجام می دهد كه قربانی به گوشی خود دسترسی ندارد یا پاسخگو نیست. كارشناسان امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سفارش می كنند، كاربران پسورد و پین كد صندوق پست صوتی را به گذرواژهای قوی تغییر دهند.

همواره یكی از بهترین راه ها برای افزایش امنیت حساب های كاربری مختلف در فضای مجازی انتخاب یك پسورد و رمز عبور ایمن است كه تا حد زیادی راه را برای نفوذ هكرها دشوار می كند. متخصصان امنیت سایبری به كاربران پیشنهاد می كنند كه از كلمات قابل حدس زدن همچون نام، نام خانوادگی، سال و تاریخ تولد، نام همسر و غیره اكیدا اجتناب كنند و درصورتی كه می خواهند از این كلمات، عبارات و اعداد استفاده كنند، باید در بین آن از حروف اختصاری و نشانه گذاری استفاده كنند.
1397/07/16
22:59:57
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات