فیسبوك برای شناسایی صدمه های امنیتی برنامه های ثالث جایزه می دهد

فیسبوك برای شناسایی صدمه های امنیتی برنامه های ثالث جایزه می دهد كمك وب: اگر شما بتوانید صدمه های امنیتی برنامه های ثالثی كه با استفاده از فیسبوك در دسترس هستند را شناسایی كنید، از این شركت جایزه نقدی دریافت می كنید.به گزارش كمك وب به نقل از دیجیتال ترندز، به دنبال رسوایی گسترده ناشی از استفاده بدون اجازه شركت كمبریج آنالیتیكا از داده های خصوصی كاربران فیسبوك، این شركت در تلاش است جلوی وقوع رخدادهای مشابه را به هر شكل ممكن بگیرد.
فیس بوك در ماه های اخیر به صورت گسترده كوشیده تا بر عملكرد شركت های ثالث همكار با خود نظارت كند و دریابد كه آنها چگونه از اطلاعات خصوصی كاربران استفاده می نمایند و آیا در جریان این فرایند، مواردی از انتقال مخفیانه داده های كاربران و نقض حریم شخصی اتفاق می افتد یا خیر.
در همین راستا فیسبوك طرح جدیدی را به اجرا گذاشته تا مشخص شود برنامه های ثالث موجود در این شبكه اجتماعی و وب سایت های همكاری با آن دارای ضعف ها و مشكلات امنیتی هستند یا خیر و چگونه از اطلاعات خصوصی كاربران استفاده می نمایند.
بر همین اساس كاربران باید بتوانند در مورد نحوه استفاده این برنامه ها و سایت ها از داده های خود تصمیم گرفته و فرایند مذكور را مدیریت كنند و هر سایت یا برنامه ای كه به روش دیگری عمل كند، متخلف است.
حداقل پاداش كشف و انتشار اطلاعات این تخلفات برای فیسبوك ۵۰۰ دلار است و در مورد صدمه پذیری های جدی تر مبالغ بیشتری پرداخت می گردد. سایت ها و برنامه های صدمه پذیر پس از شناسایی تا زمان رفع مشكل معلق شده و غیرقابل استفاده خواهند ماند.

1397/06/29
14:11:04
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: امنیت , دیجیتال , سایت , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات