رئیس پژوهشگاه فضایی ایران:

راه اندازی اینترنت بالنی در مرز مهران

راه اندازی اینترنت بالنی در مرز مهران به گزارش كمك وب رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: فناوری اینترنت بالنی توسط پژوهشگاه فضایی ایران در مرز مهران، برای عرضه خدمت اینترنت بدون سیم به زائران اربعین حسینی، افتتاح شد.به گزارش كمك وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دكتر حسن حدادپور اظهار داشت: بالن مقید با محموله مخابراتی توسط متخصصان این پژوهشگاه در مرز مهران راه اندازی شده و به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای اربعین، خدمات اینترنتی مجانی عرضه می دهد.
وی اضافه كرد: بالن مقید با قابلیت حمل محموله مخابراتی ۵۰ كیلویی در ارتفاع ۵۰۰ متری به پرواز درآمده و توانمندی انتقال و توزیع اینترنت وای فای در فواصل حدود ۴ كیلومتر را داراست.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران تصریح كرد: پروژه بالن مقید از حدود یك سال پیش در این پژوهشگاه به اجرا درآمده و در پژوهشكده سامانه های حمل و نقل فضایی با موفقیت انجام شده است.

وی خاطرنشان كرد: نصب و استقرار كل سیستم با همكاری اداره كل ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام در مرز مهران انجام شده و بستر عرضه خدمات اینترنتی به زائران اربعین حسینی تا ۴ كیلومتری فراهم شده است.

به گفته حدادپور در این پروژه، فرستنده رادیویی درشهر مهران مستقر و بالن در منطقه مرزی به پرواز درآمده است و از آن به عنوان یك دكل اینترنتی استفاده می گردد. پهنای باند دریافتی از زیرساخت توسط فرستنده به بالن ارسال و در دایره ای در منطقه پایین دست بالن، اینترنت وای فای مجانی و بدون پسوند عرضه می گردد.

وی اضافه كرد: در این پروژه، بالن در ارتفاع حداقل ۳۰۰ متری ازسطح زمین قرار می گیرد و اینترنت را در شعاع ۲۰ كیلومتری دریافت و برای كاربران پخش می كند.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینكه فناوری بالنی اینترنتی مقید برای عرضه ارتباطات در مناطق عمومی كه دارای جمعیت متمركز است در ارتفاع پایین و در فاصله ۳۰۰ تا ۷۰۰ متری از سطح زمین قرار می گیرد، اضافه كرد: این بالن مخابراتی برای ارتباط رسانی در مواقع بحران با عنایت به ازدحام جمعیت، كاربردی است به همین دلیل، این سیستم برای اطلاع رسانی به سیستم های خدمات رسان مانند امداد و هلال احمر برای دستگاه های اجرایی ذیربط كاربرد دارد.

حدادپور اظهار نمود: بالن فضایی مقید به صورت مقطعی به فضا پرتاب می گردد و بعد از اتمام كار به زمین هدایت می گردد. در ضمن، اكنون این پروژه به صورت پایلوت به اجرا درآمده، اما در ادامه می تواند به جهت محدوده پوشش و نرخ سرویس دهی قابلیت افزایش را داشته باشد.
 

1396/08/13
21:23:42
5.0 / 5
5120
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات