رقابت با پیام رسان های خارجی عامل تقویت و ارتقای سطح كیفی پیام رسان های داخلی

رقابت با پیام رسان های خارجی عامل تقویت و ارتقای سطح كیفی پیام رسان های داخلی كمك وب: شركت داده ورزی سداد بعنوان بزرگ ترین سهام دار اپلیكیشن ˮبلهˮ پیرو برخی فضاسازی های رسانه ای و تردیدها درباره عدم حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از پیام رسان های داخلی مواردی را لازم به ذكر می داند كه در ادامه آمده است.


به گزارش سرویس بازار ایسنا، به نقل از روابط عمومی شركت داده ورزی سداد، این شركت تولید هرگونه انحصار و فیلترینگ پیام رسان های خارجی یا پوسته های غیر رسمی آنها را صدمه جدی به زیست بوم كسب و كاری پیام رسان های داخلی می داند و بر این باور است كه رقابت با پیام رسان های خارجی سبب تقویت و ارتقای سطح كیفی پیام رسان های داخلی است.
تجربه سال های اخیر نشان داده است كه استارت آپ های داخلی می توانند با تولید مزیت های رقابتی در عرضه خدمات بر مبنای مدلهای كسب و كاری سودآور و جذب سرمایه های بخش خصوصی روی پای خود بایستند و توان رقابت با رقبای مشابه خارجی خویش را داشته باشند و از حمایت دولت صرفا در سطح قانونگذاری و تولید بسترهای رقابت سالم بهره ببرند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت اجرای تكالیف قانونی سند مصوب شورای عالی فضای مجازی در قبال پیام رسان های داخلی شامل پرداخت تسهیلات، واگذاری امكانات تخصصی همچون هم مكانی، پهنای باند اتصال به IXP و اینترنت و تعیین و اعمال تعرفه ترجیحی یك سوم تعرفه اینترنت، همكاری و حمایت مطلوبی داشته است كه شایسته سپاس و قدردانی است.
اپلیكیشن "بله" از بدو شكل گیری تا كنون ماهیتی استارت آپی داشته كه متكی به توانمندی های سخت افزاری و نرم افزاری خود، تمام تمركزش بر عرضه مطلوب سطح گسترده ای از خدمات روی پلتفرمی اجتماعی است و با این رویكرد گام در راه توسعه گذاشته كه بدون اتكای به دولت بتواند در زیست بوم رقابتی پیام رسان ها نقشی پررنگ ایفا كند و از این رو حمایت های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را از جنس لطف می داند و نه وظیفه.
خدمت "پیام رسانی" یكی از قابلیت های مختلف پلت فرم "بله" و ابزاری برای تسهیل و تسریع فرآیندهای كسب و كار دیجیتال و بانكداری اجتماعی است و یگانه غایت و هدف این پلت فرم نیست.
امید است با تاكید بر توانمندی های داخلی شاهد درخشش و اعتلای روز افزون محصولات با كیفیت ایرانی در تمام سطوح جامعه باشیم.1397/04/30
20:24:59
5.0 / 5
4616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات