آذری جهرمی عنوان كرد:

هوشمندسازی شبكه انرژی كشور تا سه سال آینده

هوشمندسازی شبكه انرژی كشور تا سه سال آینده كمك وب: وزیر ارتباطات با تاكید بر اینكه بخش قابل توجهی از شبكه انرژی كشور ظرف سه سال آینده هوشمند می شود، اظهار داشت: یكی از مصدایق مهم تحول دیجیتال در دنیا، هوشمندسازی شبكه‎ های انرژی است.


به گزارش كمك وب به نقل از وزارت نیرو، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم امضای سند برنامه اقدام مشترك وزارتخانه های نیرو و ارتباطات در جهت توسعه كاربردهای تكنولوژی های جدید فاوا(ICT) در صنعت آب و برق، یكی از مصدایق مهم تحول دیجیتال در دنیا را هوشمندسازی شبكه‎ های انرژی دانست و اضافه كرد: هوشمندسازی سبب بهبود مدیریت شبكه خواهد شد و به تبع آن هم بهبود پیك مصرف را به دنبال خواهد شد. وی با اشاره به نقش موثر اجرای این سند در اشتغال زایی برای فعالان عرصه فناوری اطلاعات، افزود: برپایه برنامه ریزی صورت گرفته تكنولوژی های مختلفی در این عرصه به كار گرفته شده است و به طور گسترده از اینترنت اشیا در جهت پیاده سازی این سند استفاده خواهد شد.

استفاده از پروژه های روز دنیا برای بهبود شیوه های مدیریت مصرف انرژی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح كرد: اجرای این سند فرصت خوبی برای فعالان عرصه فناوری و انرژی خواهد بود تا با هم افزایی یكدیگر بتوانند از آخرین پروژه های روز برای به روزرسانی و بهبود شیوه های مدیریتی در مصرف انرژی و همینطور تولید و توزیع انرژی فعال باشند. آذری جهرمی با اشاره به اینكه دنیا به سمت استفاده بهینه از منابع در حال حركت است، خاطرنشان كرد: ما در شرایط فعلی با چالش ها و تحریم های مختلفی مواجه هستیم و بایستی استفاده بهینه از منابع در چارچوب اهداف اقتصاد مقاومتی دنبال شود. امروزه دنیا به سمت استفاده از اقتصاد مشاركتی حركت می كند و ما هم باید از منابع در اختیار خود استفاده بهینه تری نماییم. وی، وزارت نیرو را دارای یك شبكه بسیار گسترده و خوش ساخت به لحاظ ساختاری دانست و اظهار داشت: اجرای شبكه ارتباطی با استفاده از ظرفیت شبكه توزیع و انتقال انرژی یكی از طریق كارهای مدیریت هزینه است و از سرمایه گذاری جدید در این بخش جلوگیری خواهد نمود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بر مبنای سند یاد شده دو طرف توافق كرده اند تا در یك چارچوب مشخص چگونه از ظرفیت های شبكه توزیع و انتقال انرژی در كشور در جهت خدمات رسانی در حوزه ارتباطات استفاده كنند. از طرفی معاونان دو وزارتخانه هم مسئول تشكیل كمیته راهبری و اقتصادی هستند تا با استفاده از توان بخش خصوصی بتوانند ظرفیت های عرضه شده از جانب دولت را وارد حوزه عملیاتی كنند. آذری جهرمی افزود: براین اساس در اولین گام یك كارگاه آموزشی میان فعالان صنعت برق، ارتباطات و اینترنت اشیا برگزار شده و روش اجرای سند یاد شده تشریح خواهد شد.
وی ضمن دعوت از سرمایه گذاران بخش خصوصی و دانش بنیان كشور برای ورود به این عرصه، تصریح كرد: منابع ما هم بخشی از منابع خویش را در حوزه ارتباطات و پست بانك برای اجرای پروژه های این سند و توسعه اهداف وزارت نیرو در حوزه هوشمندسازی اختصاص خواهیم داد.

هوشمندسازی شبكه انرژی كشور تا سه سال آینده
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیدواری كرد: پایلوت كوتاه مدت این طرح در كمتر از یك سال سال اجرایی شده و در ظرف سه سال آینده هم بخش قابل توجهی از شبكه انرژی كشور هوشمند خواهد شد تا خدمت جدیدی را برای مردم و كشور به ارمغان آوریم. آذری جهرمی در بخش پایانی سخنان خود با تاكید بر اینكه وزارت نیرو در روزهای پیك تابستان امسال تمام توان خویش را برای خدمات رسانی به مردم به كار گرفته است، خاطرنشان كرد: مطمئنا با تدابیر اندیشیده شده از جانب این وزارتخانه و همینطور حمایت جدی دولت از این شرایط عبور خواهیم كرد و در سال آینده شرایط امسال را تجربه نخواهیم كرد.

1397/04/27
14:02:53
5.0 / 5
4697
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات