ارزانترین و گرانترین اینترنت در كدام كشورهاست؟

ارزانترین و گرانترین اینترنت در كدام كشورهاست؟ كمك وب: در حالیكه هزینه اینترنت برای كاربران در سراسر جهان متفاوت می باشد، آسیا و روسیه كمترین و كشورهای جنوب صحرای آفریقا و مناطق خاصی از اقیانوسیه بیش ترین هزینه را برای اینترنت می پردازند.


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، به لطف اینترنت، مردم در سراسر جهان می توانند بدون اینكه صندلی خویش را ترك كنند، به تحقیقات جهانی و راهنمایی های تجاری دست یابند یا دوستان خویش را در مناطق دور، ملاقات كنند؛ با این وجود، بر اساس گزارش منتشره توسط منتال فلاس، همه ی افراد در جهان هزینه ی یكسانی برای این امتیازهای دیجیتالی نمی پردازند.

با مقایسه قیمت اینترنت برای كاربران در هر كشور، نقشه هایی از هر كدام از قاره ها به دست آمده است. این داده ها با مقایسه ی اطلاعات موسسه تحقیقاتی BDRC و Cable.co.uk به دست آمده كه ۳۳۵۱ بسته پهنای باند را در ۱۹۶ كشور از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ تا ۱۲ اكتبر ۲۰۱۷ مورد بررسی قرار داده است.

برای مثال، در آمریكا، هزینه میانگین سرویس اینترنت ۶۶ دلار در ماه است. این هزینه به مراتب بیشتر از چیزی است كه كابران اینترنت در مكزیك (۲۷ دلار) و كانادا (۵۵ دلار) پرداخت می كنند. با این وجود، این آمار در مقایسه با نامیبیا یا بوركینافاسو بد هم نیست، چونكه در این كشورها كاربران برای دسترسی ماهانه به پهنای باند ماهانه ۴۶۴ دلار و ۹۲۴ دلار هزینه می كنند. در واقع، هزینه اینترنت در آمریكا بسیار ارزان تر از هزینه ای است كه ساكنان ۱۱۳ كشور همچون عربستان سعودی (۸۴ دلار)، اندونزی (۷۲ دلار) و گرینلند (۸۴ دلار) می پردازند.

به طور متوسط، اینترنت در آسیا و روسیه كمترین میزان هزینه را دارد، در حالیكه دسترسی به اینترنت در كشورهای جنوب صحرای آفریقا و مناطق خاصی از اقیانوسیه بسیار گران است. در عین حال شاید بتوانید ارزان ترین اینترنت جهان را در اوكراین و ایران پیدا خواهید كرد.

در نقشه های زیر، هزینه ی پهنای باند قاره ها را به تفكیك كشورهایشان آمده است.

قیمت اینترنت در قاره آسیاقیمت اینترنت در آمریكای شمالیقیمت اینترنت در آمریكای مركزی و كارائیبقیمت اینترنت در قاره آفریقاقیمت اینترنت در استرالیا و اقیانوسیه


1397/04/24
14:41:09
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: اینترنت , كاربر , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات