استفاده از اینترنت اشیا در شركت های بزرگ بیشتر شده

استفاده از اینترنت اشیا در شركت های بزرگ بیشتر شده نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است استفاده از اینترنت اشیا در شركت های بزرگ به سرعت در حال افزایش و البته دلایل این امر هم متنوع است.


به گزارش كمك وب به نقل از نتورك ورلد، گزارش تازه وودافون حاكیست ۸۴ درصد از ۱۲۷۸ تصمیم گیر ارشد حوزه آی تی در شركت های بزرگ به دنبال افزایش استفاده از خدمات و راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا در یك سال قبل بوده اند.
۱۲ درصد از این افراد از استفاده از حداقل ۱۰ هزار وسیله قابل ارتباط به اینترنت در شركت خود در یك سال اخیر اطلاع داده اند و ۶ درصد گفته اند تعداد این نوع سیستم ها به ۵۰ هزار مورد می رسد.
۹۵ درصد از پاسخ دهندگان از مزایای قابل محاسبه استفاده از فناوری اینترنت اشیا اطلاع داده اند و حدود نیمی از آنها گفته اند كه اینترنت اشیا سبب ارتقای درآمدشان شده، زیرا فرصت های جدیدی را به وجود آورده است. همین امر سبب شده تا در ۸۸ درصد از این شركت ها در یك سال قبل سرمایه گذاری های جدید در حوزه اینترنت اشیا انجام شود.
بر اساس همین بررسی، استفاده از اینترنت اشیا در شركت های كوچك با كمتر از هزار كارمند و در شركت های متوسط با هزار تا ده هزار كارمند از ۱۲ و ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۲۸ و ۳۱ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

گفتنی است اینترنت اشیا یا Internet of Things هم اكنون در بسیاری لوازم خانگی تعبیه شده است.
 

1396/07/24
17:54:33
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات