نتیجه تحقیقات جدید درباره همسریابی در اینترنت

نتیجه تحقیقات جدید درباره همسریابی در اینترنت كمك وب: روانشناسان با تحقیقات گسترده ای كه در زمینه دوستیابی و همسریابی در فضای مجازی انجام دادند، ثابت كرده اند كه یافتن و شناخت شریك زندگی در اینترنت غیرممكن و شكست پذیر است.


به گزارش كمك وب به نقل از وب سایت securitymagazine، خیلی از متخصصان فعال در حوزه روانشناسی و روابط اجتماعی اخیرا دریافته و اثبات نموده اند آن دسته از جوانانی كه در صفحات مجازی و اپلیكیشن های اینترنتی به دنبال دوست، همسر و شریك زندگی می گردند، با شكست های روحی و عاطفی جبران ناپذیری مواجه می شوند كه به دفعات، بسیار صدمه پذیرتر از احساس ناخوشایند تنهایی است.
آن ها بر این باورند كه شناخت افراد با استفاده از صفحات مجازی، پیام رسان ها و شبكه های اجتماعی غیرممكن است چراكه كاربران در این فضای مجازی و غیرواقعی، نقاب بر چهره حقیقی خود زده و اغلب خصوصیات و خصوصیت های خوب خویش را در معرض دید دیگران قرار می دهند. ازاین رو به قول روانشناسان، افراد به هیچ وجه حتی در روابط طولانی مدت مجازی و دورادور هم قادر نخواهند بود، طرف مقابل خویش را به درستی بشناسند.
همانطور كه می دانیم، افراد همواره در تعامل های اجتماعی و رفت و آمدهای نزدیك خود واقعی خویش را نشان می دهند و در غیر این صورت، ما تنها چهره خوش و نقاب آن ها را در اینترنت مشاهده كرده و گاها عاشق این همه خوبی و زیبایی می شویم.
به قول كرسیدا دیك، بعنوان یكی از روانشناسان فعال در حوزه ازدواج و فضای مجازی، كاربران زیادی هر ساله با استفاده از اینترنت با هم آشنا می شوند و در جریان ارتباطات اینترنتی و دورادور با هم ازدواج می كنند اما جالب اینجاست كه هیچ آمار واضحی از میزان بالای شكست، طلاق، جدایی و نارضایتی در بین این دسته از افراد منتشر نمی گردد.
وی تاكید می كند كه افراد به منظور یافتن شریك زندگی و همسر به هیچ وجه از اینترنت به عنوان طریقه شناخت درست و كارآمد استفاده نكنند چراكه هیچگاه به خصیصه های بد فرد موردنظر خود همچون خساست، شكاك و بدگمان بودن، وسواس داشتن، تیك داشتن، عصبی بودن و از كوره در رفتن و غیره آگاه نخواهند شد.
وی همینطور می گوید در تحقیقات و نظرسنجی های صورت گرفته، خیلی از كاربرانی كه از این طریق با همسر خود آشنا شده اند اذعان و اعتراف كرده اند كه تمام مدت آشنایی شان عاشق و شیفته این همه خوبی و جذابیت های شخصیتی و اخلاقی مخاطب خود شده بودند و هیچگاه فكر نمی كردند كه آن فرد خصوصیت های بدی را دارد كه اصلا در محیط اینترنت خویش را بروز نداده است.
وی در آخر خطاب به تمامی نوجوانان و جوانان سفارش می كند كه هیچگاه به افراد در صفحات مجازی، شبكه های اجتماعی و پیام رسان ها اعتماد نكنند و اینترنت را مبنا و جای مناسبی برای آشنایی و یافتن شریك زندگی خود قرار ندهند چراكه تحقیقات گسترده ای كه در این زمینه انجام شده است، همگی نشان دهنده میزان بالای نارضایتی و جدایی در این گونه آشنایی ها و ازدواج هاست.1397/03/18
12:48:57
5.0 / 5
4457
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات