همكاری هوشمند ایران و كره جنوبی

همكاری هوشمند ایران و كره جنوبی كمك وب: تفاهم نامه همكاری راهكارهای هوشمند نرم افزاری، بین ایران و كره جنوبی منعقد گردید كه بدین واسطه ایران می تواند بخشی از بازار بین المللی در حوزه نرم افزار را به خود اختصاص بدهد.به گزارش كمك وب به نقل از مهر، كنفرانس راهكارهای هوشمند سازی در راستای توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و دولت هوشمند الكترونیك برگزار شد. در این كنفرانس مباحث دولت هوشمند الكترونیك، راهكارهای هوشمند صنایع در حوزه های مختلف و ارتقاء گسترش همكاری ایران و كره ، مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
در حاشیه این كنفرانس سند همكاری بین یك شركت از كشور كره جنوبی و شركت ایرانی كه عضو كمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نظام صنفی رایانه ای كشور است منعقد شد.
این تفاهم نامه همكاری در راستای رشد نوآوری و توسعه در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران و ایجاد بسترهای مناسب حوزه دولت هوشمند الكترونیك منعقد شد تا انتقال دانش و تجربیات اجرایی كره جنوبی در حوزه فناوری اطلاعات بومی سازی شود.
از مفاد دیگر این تفاهم نامه امكان اجرای پروژه های مشترك در حوزه خدمات و آموزش فراهم شد.

رضا باقری اصل، معاونت دولت الكترونیكی سازمان فناوری اطلاعات ایران در كنفرانس راهكارهای هوشمند ایران و كره، گفت: ایران ظرفیت های بسیار خوبی در تولید نرم افزار و ارایه سرویس های ارزش افزوده دارد كه می تواند بخشی از بازار بزرگ موجود در این حوزه در عرصه بین المللی را به خود اختصاص دهد.
وی بیان كرد: افزایش همكاری ها میان ایران و كره و بهره گیری از ظرفیت های دو طرف، یكی از زمینه های مناسب برای حضور در بازارهای بین المللی است.
وی افزود: به نظر می رسد شكل گفت و گو ها باید تغییر كرده و فروش كالا تنها جزیی از مبادلات میان دوطرف باشد و افزایش همكاری ها در تولید محصولات از اصلی ترین زمینه های همكاری می تواند باشد.
وی خاطرنشان كرد: بعد از برجام، تیم های مختلفی از كشورهای مختلف در زمینه های گونان وارد ایران شدند اما در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تجربه ساختاریافته ای شكل نگرفته است.
معاون دولت الكترونیكی سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان این مطلب كه گریزی از همگرایی فناوری نیست، تصریح كرد: با توجه به توسعه بخش ICT، زمینه توسعه خدمات در ایران فراهم شده و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در برنامه ششم توسعه كشور، سهم این حوزه در تولید ناخالص داخلی باید به پنج درصد افزایش پیدا كند و انتظار داریم بخش عمده ای از آن در حوزه فناوری اطلاعات محقق شود.
وی تاكید كرد: در همین راستا نیز برنامه منسجمی از سوی وزیر ارتباطات در قالب موضوعات اقتصاد دیجتالی تدوین و آماده شده است.
 

1396/07/01
22:08:06
5.0 / 5
5102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات