با اشاره به جلسه فراكسیون نمایندگان ولایی با فیروزآبادی

ابوترابی: تلگرام اوایل اردیبهشت بسته می شود، فیلترشدن اینستاگرام و واتس آپ به مرور زمان

ابوترابی: تلگرام اوایل اردیبهشت بسته می شود، فیلترشدن اینستاگرام و واتس آپ به مرور زمان كمك وب: یك عضو هیئت رئیسه فراكسیون ولایی با اشاره به اینكه تلگرام از اوایل اردیبهشت ماه بسته می شود، اظهار داشت: اگر پیام رسان های خارجی همچون اینستاگرام و واتس آپ هم قوانین كشورمان را نپذیرند به مرور بسته خواهند شد؛ كما اینكه حدود چهار پیام رسان خارجی با پذیرش قوانین ایران اعلام آمادگی كرده اند.


ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز فراكسیون نمایندگان ولایی با حضور فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: در دنیا، فضای مجازی برپایه قوانین كشورها اداره می گردد و حتما باید مجوز بگیرند. خیلی از كشورها همچون كره جنوبی، مالزی، روسیه، انگلیس و فرانسه با فضای مجازی مخرب برخورد كرده اند.

وی با اشاره به احضار مدیر فیس بوك به كنگره آمریكا اظهار داشت: دنیا اجازه نمی دهد كه فضای مجازی یله و رها باشد. ما هم طبق تجربه دنیا بر این مورد تاكید داریم كه باید فضای مجازی در كشورمان حساب شده با مجوز و تحت قوانین جمهوری اسلامی باشد.

ابوترابی تصریح كرد: براین اساس اگر پیام رسان های داخلی و خارجی حاضر به رعایت قوانین ایران باشند، می توانند فعالیت داشته باشند بر همین مبنا حدود چهار پیام رسان خارجی برای فعالیت منطبق با قوانین كشورمان اعلام آمادگی كرده اند.

وی خاطرنشان كرد: بارها به تلگرام پیشنهاد دادیم كه فعالیتش را ذیل قوانین ایران ادامه دهد ولی تلگرام این مورد را نپذیرفت. اگر در ادامه راه، تلگرام یا بقیه پیام رسانهای خارجی حاضر به پایبیندی به قوانین ما باشند می توانند فعالیتشان را ادامه دهند.

ابوترابی افزود: بر این اساس طبق شنیده ها در آینده نزدیك و احیانا اوایل اردیبهشت تمامی پیام رسان های خارجی و در وهله اول تلگرام در صورت عدم پذیرش قوانین كشورمان بسته می شوند.

این عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاكید بر این كه بنایی بر فیلتر وجود ندارد، اظهار نمود: ما نمی خواهیم پیام رسانی را فیلتر نماییم بلكه شرطمان رعایت قوانین كشورمان است. بنابراین برنامه زمان بندی وجود دارد تا پس از تلگرام سایر پیام رسانها همچون اینستاگرام و واتس آپ در صورت عدم پایبندی به قوانین ایران به مرور زمان بسته شوند.

ابوترابی در عین حال با اشاره به افزایش ظرفیت پیام رسانهای داخلی اظهار داشت: از دی ماه تابحال ظرفیت پیام رسانهای داخلی ۱۰ برابر افزایش پیدا كرده. پنج پیام رسان داخلی یعنی گپ، بله، ایتا، سروش و ویسپی همچون پیام رسانهای داخلی هستند كه با بیشترین ظرفیت در اختیار مردم بوده و می توانند تا مرز ۸۵ میلیون نفر را پوشش دهند. بطور قطع در آینده نه چندان دور كیفیت آنها با كیفیت پیام رسانهای خارجی همسان می گردد.

به گفته وی این پیام رسان ها زیر نظر بانك ملی، صداوسیما و بخش خصوصی است.

ابوترابی درباره فعالیت نسخه های تلگرام داخلی اظهار داشت: موبوگرام و تلگرام طلایی كه تحت لیسانس تلگرام فعالیت می نمایند فعلا در فاز بسته شدن قرار ندارند چون آنها داخلی تر بوده و بك آپ داخلی دارند. بنابراین تصمیمی برای بسته شدن آنها وجود ندارد.

این عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس در انتها اظهار داشت: سفارش ما به مردم آن است كه از همین الان پیام رسان داخلی مورد نظرشان را انتخاب و نصب كنند و اعضای كانال های تلگرامی شان را برای حضور در پیام رسانهای داخلی تشویق كنند. چون برنامه ریزی برای كوچ از پیام رسان خارجی به داخلی وجود دارد.
1397/01/28
15:26:27
5.0 / 5
4550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات