نماینده مردم دامغان در مجلس:

پیام رسان های داخلی تقویت شود، لزوم تامین امنیت اطلاعات كاربران

پیام رسان های داخلی تقویت شود، لزوم تامین امنیت اطلاعات كاربران كمك وب: دامغان - نماینده دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال فیلتر شدن تلگرام تا آخر فروردین ماه جاری، اظهار داشت: پیام رسان های داخلی تقویت و توقعات كاربران تامین گردد.ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره احتمال فیلترینگ تلگرام، بیان كرد: تلاش مجلس بر این بود كه هر چه سریع تر با یك برنامه ۱۰یا ۲۰روزه فیلتر تلگرام صورت گیرد، پیش بینی ما این است كه تا آخر فروردین تلگرام فیلتر شود و امور فضای مجازی با استفاده از پیام رسان های داخلی صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به تأمین هزینه های شبكه های اجتماعی خارجی با استفاده از عربستان و هدایت آن ها از جانب اسرائیل، تاكید كرد: امروز همه كشورهای منطقه نسبت به استفاده از تلگرام اعتراض دارند و كشورهای بزرگی مانند چین و روسیه با این مسئله رو به رو شده اند.
عضو كمیسیون امنیت ملی مجلس دهم اظهار داشت: پیام رسان های خارجی همواره كوشیده اند فرهنگ غربی را در ببین جوامع و بخصوص در كشور جمهوری اسلامی تبلیغ كنند كه در همین راستا صدمه های فراوانی ازنظر اجتماعی به خانواده و بنیان خانواده زده اند، برای مثال در بحث اقتصادی فضای مجازی و تلگرام همواره كوشیده با دروغ نسبت به جذب ثروت با استفاده از مردم و خروج آن از كشور اقدام نمایند كه سبب بی ثباتی در اقتصاد كشور می گردد.
حسن بیگی با اشاره به اینكه در اتفاقات اخیر بازار ارز نقش مؤثر پیام رسان های خارجی در رشد كاذب قیمت بی بدیل بود، اظهار داشت: تلگرام همواره كوشش كرد با اقداماتی خاص به منافع امنیت ملی لطمه بزند بنابراین با عنایت به اتفاقات سال قبل دشمن توانست به وسیله تلگرام ارتباطاتی با تروریست ها و اغتشاش گران برقرار كند و حتی در استفاده از سلاح و ابزار جنگی نقش اول را تلگرام داشت.
وی تصریح كرد: گروهك های تروریستی از تلگرام برای فرماندهی و هدایت برنامه های خود بهره برداری كرده و به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی هستند بنابراین سپاه پاسداران، نیروهای انتظامی و امنیتی قدرتمند عمل كردند و توانستند از این طریق هم نقشه های كثیف آن ها را خنثی كنند.
عضو خانه ملت تصریح كرد: تلگرام برای اختلال در وحدت ملی كوشیده دروغ ها و سخنان كذبی را به جامعه تزریق كند و بین اقوام مختلف ما تفرقه بیندازد و با گزارش های كذب، اخبار دروغ، تبلیغات مرموزانه و تصاویر فریبنده اختلال در اعصاب و روان خانواده ها به وجود بیاورد.
حسن بیگی خاطرنشان كرد: به یاد داریم كه گلد كوئست در چند سال قبل در داخل كشوربالغ بر پنج میلیارد دلار ثروت عمومی مردم را با فریب به خارج برد و حالا تلگرام از این طریق برنامه ریزی می كند كه جیب مردم را تخلیه كند لیكن وظیفه دولت و حاكمیت است كه برخورد مناسبی در این راستا داشته باشد.

1397/01/27
16:20:06
5.0 / 5
4449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات