خبرهای اقتصادی روی پاشنه توقف حراج سكه و سقوط هواپیما می چرخد

خبرهای اقتصادی روی پاشنه توقف حراج سكه و سقوط هواپیما می چرخد كمك وب: توقف حراج سكه خبری بود كه بعد از انتشار در كنار تك رقمی شدن تورم نگاه ها را به خود جلب كرد. البته خبرهای اقتصادی همچنان روی پاشنه دلایل سقوط هواپیمای آسمان می چرخد.داوطلبان حضور در حراجی سكه امروز با وجود رجوع به بانك كارگشایی با اطلاع از توقف برگشتند. پس از بیش از ۳۰ حراجی كه برای سكه برگزار شد، امروز (شنبه) بانك مركزی حراجی را متوقف كرد.گزارش ها از آن حكایت می كند كه افرادی كه برای حضور در حراجی به روال جلسات گذشته به بانك كارگشایی مراجعه نموده بودند ظاهرا اطلاعی از توقف نداشته و با بیان مسئولان بانك برگشته و محل را ترك كرده اند.

حراج سكه متوقف شد

با حبابی شدن قیمت سكه كه به بیش از ۲۰۰ هزار تومان می رسید از حدود دو ماه پیش بانك مركزی حراج را از كانال بانك كارگشایی در دستور كار قرار داد.این حراج سه روز در هفته و از ساعت ۱۴ در این بانك شروع شده و با قیمت گذاری پایه از جانب بانك مركزی برای نیم سكه و تمام سكه به كار خود ادامه می داد و در نهایت با بالاترین قیمت پیشنهادی به اضافه ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده سكه به خریدار واگذار می شد. بنابر اعلام سلیمانی - مدیرعامل بانك كارگشایی- بانك مركزی حراج سكه را متوقف كرده و البته تا اطلاع ثانوی این كار انجام شده است. محاسبات نشان داده است كه هم اكنون سكه تمام بهار آزادی كمتر از ۱۰ هزار تومان حباب داشته و نیم سكه حدودا هیچ حباب قیمتی ندارد.
هواپیمای آسمان چرا سقوط كرد؟

باگذشت یك هفته از حادثه تلخ سقوط هواپیمای ATR شركت آسمان و با وجود عرضه گزارش مقدماتی این سانحه از جانب سازمان هواپیمایی كشوری هنوز هیچ عاملی حتی در حد گمانه زنی و احتمال هم بعنوان اصلی ترین مسئله ای كه به سقوط این هواپیما منجر گردیده است، اعلام نمی گردد. در این بین گزارش های ثبت شده در جعبه سیاه هواپیما احیانا راهگشا خواهد شد تا این سوال مهم را پاسخ دهد كه هواپیمایی كه یك خلبان باتجربه آن را هدایت می كرده، چرا در فاصله ۹ مایلی فرودگاه مقصد و در شرایطی كه هنوز از رشته كوه های زاگرس عبور نكرده تا این حد كاهش ارتفاع داشته تا با برخورد به نزدیكی یكی از قله های كوه های نزدیك به فرودگاه حادثه ای تلخ را در تاریخ صنعت هوایی ایران ثبت كند.
تورم باز هم تك رقمی شد
با وجود نوسان قابل توجه قیمت ارز در چند ماه اخیر كه در بهمن ماه به اوج خود رسیده و قیمت دلار تا مرز ۵۰۰۰ تومان هم پیش رفت، ظاهرا نوسان ارزی تاثیر چندانی برای بازار كالا و خدمات نداشته و با كاهش تورم هم همراه بوده است. طبق آماری كه بانك مركزی از تغییرات شاخص بهای كالا و خدمات منتشر نموده، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۹ درصد بوده كه مبین تورم كل است. این نرخ در مقایسه با دی ماه كه ۱۰ درصد گزارش شده بود تا ۰.۱ درصد كاهش داشته و بار دیگر تك رقمی شده است.
خروج ایران از لیست سیاه FATF در انتظار تصمیم مجلس
در روزهای گذشته بار دیگر تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید گردید. با این حال برخی اخبار از آن حكایت می كند كه اگر مجلس لوایح مربوط به پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم را تصویب نكند احتمال اینكه ایران بار دیگر به لیست سیاه برگردد قوی تر می گردد. اندكی پس از توافقات برجام، مشخص شد مسائلی وجود دارد كه حتی علی رغم به نتیجه رسیدن مذاكرات و شكستن دیوار تحریم ها، باز هم در برقراری روابط اقتصادی با كشورهای مختلف دنیا، دچار مشكل هستیم.
۱۴۰ وب سایت داخلی هك شد
روز گذشته بیش از ۱۴۰ وب سایت داخلی هك شدند كه همگی برروی یك میزبان اشتراكی قرار داشته و دسترسی برقرار شده بصورت محدود و تنها شامل بارگزاری یك فایل متنی بوده است به دنبال هك بیش از ۱۴۰ وبسایت داخلی در روز جمعه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ مركز ماهر وزارت ارتباطات اعلام نمود كه مبحث را سریعا مورد بررسی قرار داده و اقدامات فنی لازم را از همان ابتدای لحظات حادثه مذكور با همكاری شركت میزبان انجام داده است.1396/12/06
14:32:40
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: خدمات , سایت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات