شماره های ناشناس از كجا سبز می شوند؟

شماره های ناشناس از كجا سبز می شوند؟ كمك وب: با شما تماس می گیرند، سراغ تلفن می روید اما شماره ای بر روی دستگاهتان نمایش داده نشده؛ ماجرا از چه قرار است؟


به گزارش كمك وب به نقل از ایسنا، شاید برایتان پیش آمده باشد كه تماسی با شما گرفته شده، اما دستگاه دریافت شماره تماس گیرنده و یا همان كالر آیدی تان شماره را نمایش ندهد. دلیل این مورد آن است كه بر مبنای مصوبه دولت، شركت مخابرات ایران اجازه دارد برای تعدادی از افراد، شماره هایی را در نظر بگیرد كه نمایش شماره نداشته باشند.

ظاهرا برای دریافت شماره های ناشناس، بالاترین مقام دستگاهی كه تقاضای شماره ناشناس دارد، یعنی وزارتخانه یا نهادهای نظامی و انتظامی با بالاترین مقام وزارت ارتباطات نامه نگاری كرده و در صورتی كه نیاز به شماره ناشناس محرز شود و تشخیص دهند كه نیاز به شماره هایی وجود دارد كه شناخته نشوند، آن شماره را به اصطلاح پرایوت می كنند. ازاین رو بعید است كه افراد شخصی و شركت ها چنین شماره ای داشته باشند و حتما كسانی كه لزوم دارد شماره هایشان دیده نشود، دارای پرایوت نامبر خواهند بود.

در صورتی كه یكی از این شماره های ناشناس موسوم به پرایوت نامبر با شما تماس بگیرد، روی كالر آیدی شما كه محل مشخص شدن شماره تماس گیرندان است، عبارت No Caller ID و یا Private number نوشته می گردد. البته ظاهرا تعداد محدودی شماره در سطح كشور وجود دارد كه سیستم هایشان قدیمی است و ممكن است هنوز شماره نداشته باشند. تماس از این مراكز، سازمان ها یا وزارتخانه ها كه شماره ها و تجهیزات قدیمی دارند، ممكن است تنها چهار شماره اول را نمایش دهد.

از طرفی برخی ممكن است تصور كنند پرایوت نامبرها تنها در ساعات خاصی از روز قابلیت تماس گرفتن دارند، در صورتی كه این شماره ها ۲۴ ساعته بوده و مختص ساعات كاری و اداری نیستند. ازاین رو ممكن است از آن نهاد یا سازمان كه دارای پرایوت نامبر است، هر ساعتی از شبانه روز تماس گرفته شود.
1396/12/02
13:32:51
2.5 / 5
5282
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات