رئیس مركز ملی فضای مجازی:

انتخابات در امنیت کامل سایبری

انتخابات در امنیت کامل سایبری به گزارش کمک وب، رییس مرکز ملی فضای مجازی با تأکید بر این که انتخابات در امنیت کامل سایبری برگزار گردید، اظهار داشت: در عرصه امنیت سایبری در شش ماهه دوم سال قبل با حجم حملات سایبری برابر با سه سال قبل روبرو بودیم.به گزارش کمک وب به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سیدمحمد امین آقامیری در مراسم رونمایی از سند معماری یکپارچه فناوری اطلاعات و افتتاح مرکز عملیات امنیت وزارت امور اقتصادی و دارایی با تمجید از حضور پرشور مردم در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری و تبریک به دکتر پزشکیان، درباب حفظ امنیت انتخابات اظهار داشت: با تلاش دو هفته ای مرکز ملی فضای مجازی و تجربیات برگزاری انتخابات اخیر خوشبختانه دور دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با امنیت کامل اجرا شد.
وی با اشاره به اهمیت تحول ساختار کشور و استفاده از تکنولوژیهای جدید اضافه کرد: در تمامی فرآیندها و ساختارها در کشور نیاز به بازبینی داریم که یکی از چالش های این تحول وابستگی به شیوه های سنتی است و باید بتوانیم در سطح کلان آنرا برای بازدهی و سرعت بیشتر و خطا و هزینه کمتر ایجاد نماییم.
آقامیری با تأکید بر اهمیت ایجاد نظام پروسه و سامانه ها برای بازدهی بیشتر کارهای داخل کشور اشاره کرد: نظام حکمرانی داده برای آینده کشور بسیار اهمیت دارد که خوشبختانه تا چند ماه آتی استانداردهای آن مصوب خواهد شد تا در نظام حکمرانی داده بتوانیم از وضعیت فعلی تکثر سامانه ها، به نظم و استاندارد لازم برای ایجاد قابلیت تعامل رسیده و امنیت و نگهداری داده های مردم و کسب وکارها را حفظ نماییم.
وی با اشاره به اینکه یکپارچه سازی داده ها در دستگاهها گام بعدی برای تحقق این مهم می باشد، اشاره کرد: برای توسعه اقتصاد دیجیتال که وزارت امور اقتصادی و دارایی پیشتاز آنست، به محیطی امن در جامعه با بوجودآوردن استاندارد و تبیین بودجه و نظارت بر آن، نیاز داریم و باتوجه به اهمیت کارکرد سکوها که امروزه بیش از سازمان ها در زندگی مردم نقش ایفا می کنند، باید زیرساخت های حیاتی مورد نیاز آنها در امنیت کامل تامین شود که خوشبختانه دستگاه های مختلف همچون پلیس فتا اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده اند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اظهار امیدواری برای رسیدن به بلوغ و سطح لازم در این زمینه اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در عرصه اقتصاد دیجیتال برای تسریع در فعالیت ها، رفع تعارض میان دولت و کارآفرینان است که این مهم دو بخش دارد که یکی تعارض میان بخش دولتی و خصوصی و دیگری تعارض میان بخش خصوصی سنتی و بخش خصوصی جدید است.
وی اعلام نمود: حاکمیت باید با تنظیم گری، شرایط رقابت را فراهم آورد تا این تعارض رفع و مسیر توسعه هموار شود که البته این مهم به سبب پیچیدگی، نیاز به تدبیر و راهبری دارد. دکتر آقامیری با اشاره به اهمیت حوزه امنیت در اقتصاد و افزایش سطح آگاهی جامعه اضافه کرد: در عرصه امنیت سایبری ما در شش ماهه دوم سال قبل با حجم حملات سایبری برابر با سه سال قبل روبرو بودیم که این حملات برخلاف اینکه کمترین سطح درگیری را دارد اما با بالاترین هزینه و پیچیدگی در زندگی مردم تأثیر بسیاری می گذارد که به جز چند مورد خوشبختانه صدها حمله دشمن در این شش ماه مهار گشت.
وی در آخر اظهار داشت: با توسعه سامانه های برخط برای ارائه خدمات به مردم، در کشور ما به سطح بالاتری از امنیت نیاز داریم که با بومی سازی و استانداردسازی در این زمینه می توانیم این مهم را محقق نماییم.
در پایان این مراسم، لوح یادبود رونمایی از سند معماری یکپارچه فناوری اطلاعات و افتتاح مرکز عملیات امنیت وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط دبیر شورای عالی فضای مجازی و وزیر امور اقتصادی و دارایی به امضا رسید.


منبع:

1403/04/18
12:29:58
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات