دبیر ستاد نانو تاكید كرد؛

برنامه سال آینده ستاد نانو برای پشتیبانی از پژوهش

برنامه سال آینده ستاد نانو برای پشتیبانی از پژوهش كمك وب: دبیر ستاد توسعه نانو اظهار داشت: برنامه پشتیبانی از پژوهش های فناوری نانو در سال های آینده  بر دو محور ارتقای كیفیت تحقیقات و انجام تحقیقات مورد نیاز حال و آینده كشور متمركز خواهد شد.به گزارش كمك وب به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، دكتر سعید سركار اظهار داشت: كشور ما طی سال های گذشته از نظر تعداد مقالات فناوری نانو به جایگاه چهارم دنیا دست یافته و حدود یك سوم از مقالات ایرانی كه در مجلات با ضریب تأثیر بالاتر از ۴ انتشار یافته اند، مربوطه به حوزه ی فناوری نانو است.
وی اضافه كرد: اما ظرفیت فناوری نانو برای انجام تحقیقات باكیفیت، بیش از این است؛ اكنون با عنایت به نگاهی كه در سند ده ساله دوم توسعه فناوری نانو داریم، نیاز است كه اثرگذاری پژوهش های دانشگاهی ارتقا یابد و دستاوردهای محققان ایرانی بیشتر در مجلات تراز اول دنیا منتشر شود.
دبیر ستاد فناوری نانو همینطور با اشاره به اینكه اكنون حدود ۱۶۰ شركت در ایران به تولید محصولات فناوری نانو مشغول اند و محصولات آن ها در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان كرد: رساله های دانشجویی هم باید بیش از گذشته بر نیازهای صنایع فعلی و آینده متمركز شود، بنابراین تحقیقاتی كه متقاضی صنعتی دارند باید از اولویت و اهمیت بیشتری برخوردار باشند.
سركار اظهار داشت: ستاد فناوری نانو از ابتدای سال ۱۳۹۷ پشتیبانی از فعالیت های پژوهشی را با تمركز بر این دو رویكرد انجام خواهد داد و آیین نامه های مربوطه را بزودی اعلام خواهد نمود. آیین نامه های فعلی حمایت تشویقی این ستاد و فرآیند ثبت درخواست توسط استادان و دانشجویان، طبق روال گذشته تا ۲۹ اسفند سال جاری معتبر است و حمایت های تشویقی آن ها طبق آیین نامه های فعلی پرداخت خواهد شد.
به گفته وی، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تشویق محققان به ورود به حوزه فناوری نانو و به منظور پرورش سرمایه های انسانی متخصص برای توسعه این فناوری، از سال ۱۳۸۳ تا كنون برنامه حمایت تشویقی از فعالیت‎ های پژوهشی فناوری نانو را اجرا می كند.

1396/11/14
16:09:10
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات