معاون سازمان فناوری اطلاعات خبر داد؛

رشد تعداد کاربران پیامرسان های بومی همزمان با شروع سال تحصیلی

رشد تعداد کاربران پیامرسان های بومی همزمان با شروع سال تحصیلی به گزارش کمک وب، معاون سیاست گذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار داشت: ترافیک پیامرسان های داخلی نسبت به قبل افزایش 10 درصدی داشته است.حامد منکرسی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت استفاده کاربران از پیامرسان های بومی در کشور اظهار داشت: هم اکنون باتوجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و نیاز به استفاده از رسانه های اجتماعی بومی، شاهد بروز تغییرات محسوسی از نظر میزان کاربران در بعضی پیامرسان های بومی هستیم و به نظر می آید، این پروسه که با رشد فعالیت ها در عرصه آموزش شروع شده است، در ایام آتی نیز ادامه پیدا کند.
وی اضافه کرد: در بعضی پیام رسان ها، بطور تقریبی طی دو هفته اخیر نسبت به پیش از بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، یک میلیون کاربر روزانه بالا رفته است که نشان دهنده استفاده بیشتر دانشجویان و کادر آموزشی از پیامرسان های داخلی است.
منکرسی در ادامه به تغییر ترافیک پیامرسان های داخلی اشاره و اشاره کرد: همین طور می توان گفت ترافیک پیامرسان های داخلی نسبت به قبل افزایش ۱۰ درصدی را تجربه کرده است.
وی با اشاره به این که سادگی و سهولت استفاده از پیامرسان های داخلی یکی از پارامترهای اصلی انتخاب پیامرسان است اضافه کرد: بصورت میانگین حدود ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه بصورت منحصر به فرد در پیامرسان های داخلی حضور دارند.
معاون سازمان فناوری اطلاعات در ادامه به برنامه های توسعه ای پیامرسان های داخلی جهت افزایش استقبال کاربران اشاره نمود و اظهار داشت: درحال پیاده سازی و رایزنی با دستگاه های اجرائی هستیم تا خدمات دولت الکترونیک، خدمات عمومی و همین طور خدمات استعلامی و خدمات پرکاربردی که کاربران روزانه به آن نیاز دارند را به پیامرسان ها اضافه نماییم.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به این هدف، درحال آماده سازی زیر ساخت های لازم هستیم تا خدمات جدید و نوآورانه به پیامرسان ها اضافه شود و استقبال از پیامرسان های داخلی افزایش یابد.

1402/07/22
08:25:10
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات