فضا و کارآفرینی شعار هفته جهانی فضا در سال 2023

فضا و کارآفرینی شعار هفته جهانی فضا در سال 2023 کمک وب: هر ساله انجمن هفته جهانی فضا موضوعی را برای برگزاری برنامه های این هفته انتخاب می کند تا فعالیت ها و رویدادهایی که در سرتاسر جهان طی روزهای 4 تا 10 اکتبر برگزار می شود، حول این محور برنامه ریزی شود.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، موضوع هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ «فضا و کارآفرینی» اعلام شده است. این مساله به اهمیت بیش از پیش صنعت فضا در عرصه تجارت و فرصت های بیش از پیش کارآفرینی در عرصه فضایی و مزایای جدیدی که کارآفرینان این حوزه ایجاد می کنند، می پردازد.
انجمن هفته جهانی فضا در بیانیه خود آورده است: «با کوچک سازی و کاهش هزینه های پرتاب، حالا این امکان برای یک کسب وکار کوچک وجود دارد که یک ماهواره کوچک را ساخته و پرتاب کند و این امکان برای کارآفرینان فراهم شده تا با تولید محصولاتی نو بر پایه داده هایی باارزش فضایی، خدمات متنوعی را در اختیار دولت ها و صنعت قرار دهند.
هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۳ دانشجویان سرتاسر جهان را برای مطالعه و تحقیق و ایجاد کسب وکار در عرصه فضایی تشویق کرده و فرصتی قابل توجه در اختیار شرکت های فضاپایه برای استخدام نیروی کار مورد نیاز برای توسعه صنعت فضایی قرار می دهد.
همین طور این انجمن تلاش خواهدنمود با برگزاری برنامه های علمی و ترویجی در سرتاسر دنیا و افزایش توجه به کاربردهای متنوع صنعت فضایی، در راه توسعه کاربردهای مدارهای لئو و تبدیل آن به یک اکوسیستم کارآفرین تر نقش آفرینی کند.
به نقل از سازمان فضایی ایران، هفته جهانی فضا جشنی بین المللی برای تجلیل از علوم و فناوری های فضایی و نقش آنها در بهبود زندگی بشر است. برمبنای قطع نامه ای که در سال ۱۹۹۹ میلادی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب گردید، هر سال از ۴ تا ۱۰ اکتبر (۱۲ تا ۱۸ مهر) هفته جهانی فضا نامیده می شود.
علت انتخاب کردن اینروزها به عنوان هفته جهانی فضا، گرامیداشت دو نقطه عطف در تلاش بشر برای دستیابی به فضا است. گام نخست پیشرفت بشر در ۴ اکتبر ۱۹۵۷ با پرتاب اولین ماهواره ساخت بشر یعنی «اسپوتنیک یک» شروع شد. همین طور در ۱۰ اکتبر سال ۱۹۶۷ نیز قوانین مربوط به فعالیت کشورها در فضا با رویکرد صلح آمیز و بشردوستانه به امضا رسید.
از زمان بیانیه سازمان ملل در سال ۱۹۹۹، هفته جهانی فضا به بزرگترین رویداد فضایی عمومی در جهان تبدیل گشته است.
منبع:

1402/05/22
07:17:52
5.0 / 5
226
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات