آخرین اخبار از اتصال دانشگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

آخرین اخبار از اتصال دانشگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به گزارش کمک وب، برپایه اعلام معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران، تابحال ۱۳۶ دانشگاه و موسسه آموزشی عالی دولتی و غیردولتی و سازمان های تابعه ذیل وزارت علوم به این پنجره متصل شده اند.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، یکی از مهم ترین اهداف دولت سیزدهم شکل گیری دولت هوشمند است که بدون رجوع حضوری، به صورت برخط و بدون ارسال هرگونه مدرکی قابل دریافت باشد، ازاین رو این دولت اقدامات بسیاری در این حوزه برداشته و آنرا به یک تکلیف قانونی برای همه دستگاه ها تبدیل نموده است.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات چند ماه زودتر از مهلت قانونی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را راه اندازی نمود و با آغاز پاییز سال ۱۴۰۱ دستگاه ها و سازمان های زیادی به این پنجره متصل و خدمات خویش را از این طریق عرضه کردند. در حالی که دستگاه در حال اتصال به این پنجره بودند و این روند همچنان وجود دارد؛ برخی مسؤلان اعلام نمودند نظام آموزشی کشور در انجام تکلیف خود در زمینه اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند هنوز نتوانسته اند به نقطه مطلوبی برسد.

محمد خوانساری- رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران- در این حوزه اظهار داشته بود: تابحال بیشتر از ۴۰ دانشگاه به پنجره خدمات هوشمند دانشگاهی متصل شده اند، ولی نسبت به وجود ۱۴۵ دانشگاه دولتی کشور، میزان مطلوبی برای محیط فرهیخته دانشگاهی به شمار نمی رود. حال درصورتیکه تعداد کل دانشگاه های کشور را به این مهم اضافه نماییم، تکلیف ما در عرضه خدمات فناوری اطلاعات در حوزه دانشگاه ها را سخت تر می کند.

اما با گذشت یک ماه از این مورد به نظر می آید روند اتصال دانشگاه های ذیل وزارت علوم به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند سرعت گرفته است، بگونه ای که اخیرا جواد موحد - معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران- اخیرا در این حوزه گفته است: تابحال ۱۳۶ دانشگاه و موسسه آموزشی عالی دولتی و غیر دولتی و سازمان های تابعه ذیل وزارت علوم به این پنجره متصل شده اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه شریف، تهران و شهید بهشتی فرایند اتصال به خدمات دانشگاهی را آغاز کرده اند که امیدواریم تا اواسط هفته آینده فرایند فنی به پایان برسد. کماکان دانشگاه های بزرگی مانند علمی- کاربردی، فرهنگیان و دانشگاه آزاد همچنان مبادرت به اتصال نکرده اند.

چندی پیش مدیرکل پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی اعلام نمود آمارهای واصله تا پایان ماه تیر نشان می دهد، تعداد کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، بیشتر از ۲۲ میلیون نفر است.

درواقع بیشتر از ۱۸ ماه از شروع به کار پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می گذرد؛ این سامانه توانسته است عرضه خدمات الکترونیکی پرکاربرد سازمان های دولتی و دستگاههای اجرایی را با یک مرتبه احراز هویت برای اقشار مختلف مردم فراهم کند؛ به صورتی که آمارهای واصله تا پایان ماه تیر نشان می دهد، تعداد کاربران پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، بیشتر از ۲۲ میلیون نفر است.

منبع:

1402/05/16
10:03:54
5.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات