تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توئیتر

تلاش شرکت های فناوری برای جذب کارکنان سابق توئیتر کمک وب: شرکت های فناوری تلاش می کنند هزاران کارمند سابق توئیتر را که توسط مالک جدید آن اخراج شده اند، جذب کنند. آنها به این تحول به چشم یک فرصت مناسب می نگرند.به گزارش کمک وب به نقل از رویترز، خریدار جدید توئیتر خیلی از مدیران ارشد این شرکت را اخراج کرده و بسیاری مشاغل را نیز حذف کرده است. حدود نیمی از نیروی کار توئیتر که حدود ۳۷۰۰ کارمند هستند، اخراج شده اند.
گزارش شده که صدها نفر دیگر نیز در نتیجه اصلاحات گسترده ایلان ماسک توئیتر را ترک کرده اند. روز دوشنبه، رییس عملیات کشور فرانسه به آخرین مدیر ارشد توئیتر مبدل شد که این شرکت را ترک کرد.
برخی از شرکتها حالا در تلاش هستند تا با بهره بردن از روش تحقیرآمیز ایلان ماسک ضد کارکنان سابق توئیتر، استعدادهای با تجربه مهندسی این شرکت را جذب کنند.
کیتی برک، مدیر ارشد شرکت نرم افزاری هاب اسپات در ایالات متحده، ایلان ماسک را به سبب گزارش هایی که او گروهی از کارمندان را اخراج کرده مورد انتقاد قرار داد.
او در پستی در لینکدین برای جذب کارکنان سابق توئیتر نوشت: به عنوان یک رهبر، مورد انتقاد قرار گرفتن قسمتی از کار شماست. رهبران بزرگ تشخیص می دهند که بحث و اختلاف نظر شما را بهتر می کند و این قسمتی از پروسه کار است. اگر مکانی را می خواهید که بتوانید (البته به روشی واضح و مهربانانه) با دیگران مخالفت کنید، هاب اسپات شما را استخدام می کند. تا اواخر روز دوشنبه، پست برک بیش از ۳۵۰۰۰ واکنش مثبت در لینکدین به همراه داشت.
سایر شرکتها نیز رویکرد مشابهی را در مورد توئیتر در پیش گرفته اند. آماندا ریچاردسون، مدیر عامل استارت آپ حوزه استخدام کدرپد، نامه ای سرگشاده خطاب به اخراجی های توئیتر منتشر نمود. ریچاردسون با اشاره به اعمال ممنوعیت دورکاری توسط ماسک، خرید توئیتر توسط وی را "به طرز وحشتناکی ناامید کننده، افسرده کننده و بی انگیزه کننده" توصیف کرد و اضافه کرد: در کدرپد، ما معتقدیم که مهارت های شما همه چیز را می گوید. نه جایی که در آن می نشینید."
دیگر شرکت های بزرگ فناوری ایالات متحده همچون متا و آمازون نیز هزاران نفر از کارکنان خودرا در هفته های اخیر به سبب شرایط نامطمئن اقتصادی اخراج کرده اند. اما شدت اخراج ها در توئیتر در حدی است که پیش بینی می شود این شبکه اجتماعی به زودی با مشکلات جدی فنی مواجه شود.

1401/09/04
13:20:31
5.0 / 5
65
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات