دیدار زارع پور با همتای خود در كره جنوبی؛

توسعه همکاریهای دو جانبه بین ایران و کره جنوبی در حوزه ارتباطات

توسعه همکاریهای دو جانبه بین ایران و کره جنوبی در حوزه ارتباطات به گزارش کمک وب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سئول آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی بخصوص در قسمت ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.به گزارش کمک وب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات که به دعوت همتای کره ای خود جهت شرکت در کنفرانس وزرای ارتباطات و دیجیتال کشورهای عضو کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (اسکاپ) به سئول سفر کرده است، با وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی دیدار نمود.
در این دیدار که بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت محلی انجام شد، وزیر ارتباطات ضمن اشاره به سیاست دولت سیزدهم در خصوص توسعه روابط با کشورهای مختلف و هم ضمن اشاره به شصتمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک با کره جنوبی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط با کره جنوبی بخصوص در قسمت ارتباطات و فناوری اطلاعات را اعلام نمود.
در این دیدار دو جانبه، وزیر ارتباطات کشورمان ضمن اشاره به پیشرفتهای کشور کره در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه پلتفرمهای بومی در این کشور اظهار داشت: ایران هم همچون کره جنوبی به دنبال بهره گیری حداکثری از ظرفیت های تکنولوژی های جدید ارتباطی است تا زندگی را برای مردم تسهیل کند.
وی ضمن معرفی بعضی از پلتفرمهای ایرانی در حوزه های مختلف، بر آمادگی شرکتهای ایرانی در تبادل دانش و تجربه با شرکتهای کره ای تاکید نمود.
وزیر علوم و ارتباطات کره جنوبی هم در این دیدار با عنایت به سابقه تاریخی روابط دو کشور و نامگذاری خیابانی در سئول به نام «تهران»، بر حفظ روابط بین دو کشور تاکید نمود.
وی همینطور ضمن اشاره به ظرفیت های دو طرف در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از توسعه همکاری ها در این بخش استقبال کرد.
در این نشست دو طرف توافق کردند که تشکیل یک گروه کاری مشترک برای توسعه روابط دو کشور در قسمت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیگیری کنند.


منبع:

1401/08/21
09:38:34
5.0 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات