الزام دستگاهها برای حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان

الزام دستگاهها برای حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان کمک وب: دستگاه های اجرائی موظف شدند تا پایان دی ماه زیرساخت فنی لازم برای دریافت برخط مدارک را فراهم آورند و با راه اندازی این سرویس، دیگر در مراجعه به دستگاه های دولتی نیازی به ارائه مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و... نخواهد بود.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه بیست و پنجمین جلسه شورای اجرائی فناوری اطلاعات با حضور رئیس جمهور و سایر اعضا اجرا شد. در این نشست ابتدا گزارش پیشرفت پروژه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و سایر پروژه های اولویت دار دولت الکترونیک ارائه شد. این جلسه مصوباتی داشت که بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تحقق آنها سرعت و کیفیت ارائه خدمات دولتی به طرز محسوسی افزایش خواهد یافت.
عیسی زارع پور امروز با انتشار پستی در صفحه خود در یکی از پیامرسان های داخلی اظهار داشت: ️یکی از مصوبات بسیار مهم، الزام دستگاهها به حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان بود، البته این مساله مربوط به مدارکی است که حالا سرویس آنها در مرکز ملی تبادل سرویس وزارت ارتباطات قرار دارد. برای این منظور دستگاه های اجرائی موظف شدند تا پایان دیماه زیر ساخت فنی لازم برای دریافت برخط این مدارک را فراهم آورند. با راه اندازی این سرویس، دیگر در مراجعه به دستگاه های دولتی نیازی به ارائه مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و... نخواهد بود.

بگفته او، خبر خوش دیگر عزم دولت در حرکت به سمت دولت هوشمند است، در این خصوص قرار شد پنج درصد از خدمات دستگاهها تا آخر سال به طور هوشمند ارائه شود. خدمت هوشمند به این معنا که: 1)هیچگونه مدرکی به طور فیزیکی از متقاضی دریافت نشود 2)تمامی استعلامات توسط دستگاه به طور برخط از بانکهای اطلاعاتی کشور دریافت شود 3)در پروسه ارائه خدمت هیچگونه مداخله انسانی وجود نداشته باشد 4)در هر لحظه از شبانه روز امکان اطلاع از وضعیت درخواست توسط متقاضی فراهم باشد تحقق این مساله اساسا منجر به تحول عظیمی در روال های اداری خواهد شد.
️با توجه به اهمیت موضوع حفظ و نگهداری متخصصان حوزه فناوری اطلاعات به عنوان سرمایه های ملی کشور، با دستور رییس محترم جمهور مقرر شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل با سازمان اداری استخدامی کشور زمینه لازم را برای به کارگیری نخبگان این حوزه در بخش های مختلف دولت، به وجود آورده تا علاوه بر ایجاد شرایط مناسب جهت زندگی و ارتقای دانش و مهارت های آنان مشکلات کاری و معیشتی آنان نیز پیگیری شود. ️همچنین در این نشست تمامی دستگاه های دولتی موظف شدند، تا آخر سال جاری حداقل 50 درصد از خدمات خودرا در قالب پنجره هوشمند ملی خدمات عرضه کنند.1401/08/14
22:52:45
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات