خداحافظی آخر گوگل با پیام رسان قدیمی

خداحافظی آخر گوگل با پیام رسان قدیمی به گزارش کمک وب، گوگل چند سال بعد از معرفی هنگ اوتس (Hangouts)، به فعالیت این پیام رسان قدیمی پایان داده و کاربران را به استفاده از چت (Chat) تشویق می کند که اپلیکیشن شبیه اسلک است.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، گوگل بعد از اینکه در سال ۲۰۲۱ به کاربران هنگ اوتس اجازه داد به اپلیکیشن "چت" مهاجرت کنند، در ژوییه به عمر نسخه های اندروید و iOS برنامه پیامرسان هنگ اوتس تمام کرد. برای کاربران پیامی ظاهر می شد که به آنها اعلام می کرد "گوگل چت" جای هنگ اوتس را گرفته است و از اپلیکیشن مستقل "گوگل چت" یا ابزار "چت" در داخل جی میل استفاده نمایند. حالا، آخرین نسخه سرویس پیام رسان هنگ اوتس برای وب، هم فعالیتش برای همیشه خاتمه پیدا خواهد نمود.

هنگامی که کاربران به وبسایت هنگ اوتس می روند، امکان دارد با این پیام روبرو شوند که از اول نوامبر سال ۲۰۲۲ هنگ اوتس در وب، کاربران را به "گوگل چت در وب" هدایت خواهد نمود. سفارش می نماییم الان به "چت" بروید. وبسایت هنگ اوتس بدون هدایت اتوماتیک به "گوگل چت"، همچنان قابل دسترس است اما لینکی به "گوگل چت" وجود دارد که کاربران با کلیک آن می توانند پیام رسان جدید را تجربه کنند. این وبسایت در ایام آینده امکان دارد به صورت کامل ناپدید شود.

"گوگل چت" پیش از این، یکی از ابزارهای کاری بود که گوگل عرضه می کرد اما این شرکت استراتژی پیام رسان خویش را تغییر داده و آنرا برای همه کاربران قابل دسترس کرده است. گوگل می گوید اپلیکیشن چت، راه های جدید و بهتری برای همکاری با قابلیت هایی که در هنگ اوتس وجود ندارد، می گشاید. کاربران می توانند اسناد، اسلایدها، ورقهای شیت را در چت ویرایش کنند.

تیم های کاری یا گروه دوستان می توانند با استفاده از ابزار اسپیس (Spaces) که مکانی برای همکاری گروهی روی یک مبحث است، روی اسناد و مدیریت وظایف کار کنند و از آنجائیکه "چت" در جی میل یکپارچه شده است، کاربران می توانند بدون احتیاج به باز کردن وبسایت چت، به مکالماتشان دسترسی داشته باشند.

بر اساس گزارش وبسایت انگجت، گوگل پیش از این اعلام نموده بود کاربرانی که مایلند یک کپی از اطلاعات هنگ اوتس خویش را داشته باشند، باید قبل از پایان عمل این سرویس، از ابزار Takeout استفاده نمایند. این ابزار در هنگ اوتس همچنان قابل مشاهده می باشد و این آخرین مهلت برای افرادی است که شاید بخواهند اطلاعات خویش را ذخیره کنند.

منبع:

1401/08/12
14:48:32
5.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات