جریمه فروشگاه آنلاین به سبب نشت اطلاعات ۲ و نیم میلیون کاربر

جریمه فروشگاه آنلاین به سبب نشت اطلاعات ۲ و نیم میلیون کاربر کمک وب: کمیسیون تجارت فدرال آمریکا از جریمه فروشگاه آنلاین دریزلی و مدیرعامل آن به سبب نشت اطلاعات 2.5 میلیون کاربر در فضای مجازی آگاهی داد.به گزارش کمک وب به نقل از انگجت، کمیسیون تجارت فدرال می خواهد بدنبال وقوع این مشکل امنیتی، مقدار اطلاعات شخصی را که دریزلی می تواند از کاربران جمع آوری کند، محدود کند. این فروشگاه آنلاین توسط اوبر در سال ۲۰۲۱ خریداری شده بود و مدیر اجرائی آن، جیمز کوری رلاس، در سال ۲۰۱۸ در مورد مسائل امنیتی آن هشدار داده بود.
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا تصریح کرده دریزلی نتوانسته به اندازه کافی و با دقت از اطلاعات کاربران خود محافظت کند. مشکل امنیتی مورد اشاره مربوط به سال ۲۰۲۰ بوده که سرانجام اطلاعات ۲.۵ میلیون کاربر را در معرض دید قرار داد.
دریزلی جزییات اطلاعات کاربران مانند ایمیل، آدرس پستی، شماره تلفن و حتی اطلاعات منحصر به فرد دستگاه الکترونیکی آنها را ذخیره می کند. همین طور اطلاعات موقعیت جغرافیایی و برخی داده های قابل خریداری از اشخاص ثالث هم به دست هکرها افتاده است. هکرها توانستند از این داده ها برای نفوذ به سرورهای دریزلی و استفاده از آنها برای استخراج ارزهای دیجیتال بهره گیرند.
کمیسیون تجارت فدرال آمریکا می گوید دریزلی در حوزه ارائه «ضمانت های معقول» برای صیانت از کاربران و حل مشکلات امنیتی خود شکست خورده و جریمه خواهد شد.


منبع:

1401/08/04
10:42:51
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات