وزیر ارتباطات خبر داد؛

تدوین بسته پشتیبانی از کسب وکارهای مهاجرت کرده به پلت فرم هایی داخلی

تدوین بسته پشتیبانی از کسب وکارهای مهاجرت کرده به پلت فرم هایی داخلی به گزارش کمک وب، وزیر ارتباطات و فناوری اظهار داشت: بسته حمایتی برای کسب و کارهایی که به پلت فرم های داخلی مهاجرت کنند، در نظر گرفته شده است.به گزارش کمک وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور بامداد شنبه در آئین افتتاح مرکز کنترل و عملیات ماهواره های سنجش از دور در مرکز فضایی ماهدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه ای برای کسب و کارهایی که به پلت فرم هایی داخلی مهاجرت کنند، مد نظر داریم تا بتوانیم از آنها حمایت نماییم.
وی افزود: دراین زمینه با همکاری وزارت اقتصاد بسته ای حمایتی در نظر گرفته شده است که مواردی مانند معافیت مالیاتی و تسهیلاتی شامل می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به اخبار پیرامون فیلتر اینستاگرام بیان کرد: برنامه ای در این خصوص نداریم و در صورتیکه به قواعد ما و خودش درخصوص تجارت اسلحه و ممانعت از خشونت پایبند باشد، مشکلی برای فعالیت در ایران ندارد.
وی اشاره کرد: هیچ برنامه ای برای فیلتر پلت فرم ها نداریم اما زمانی که قواعد تعریف شده را رعایت نمی کنند مجبور به تغییر سیاست ها می شویم.
زارع پور اشاره کرد: تا حالا میزان خسارت به اپراتورهای همراه و ثابت بصورت دقیق مشخص نشده است اما در هر صورت از این اپراتورها حمایت خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: به کسب وکارها سفارش می نماییم تا در پلت فرم های متخلف فعالیت نکنند و از ظرفیت های داخلی بهره بگیرند. وزیر ارتباطات و فناوری با اعلان اینکه ماهواره خیام اولین ماهواره ای است که امروز تصاویر آن دریافت می شود، اظهار داشت: این ماهواره حدودا دو ماه قبل بوسیله پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان پرتاب و از این مرکز تصاویر باکیفیت آن دریافت شد و از این پس سرمایه ای برای بخش های مختلف کشور است. وی بیان کرد: کاربرد داده های این ماهواره رادر بخش های مختلف همچون کشاورزی، مدیریت شهری و سایر بخش ها است. زارع پورمتذکر شد: از امروز بهره برداری عملیاتی از تصاویر خیام به وسیله مرکز کنترل و عملیات ماهواره های سنجش از دور فراهم گشته است.


منبع:

1401/07/16
21:45:28
5.0 / 5
93
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات