رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام كرد

مهم ترین دلیل تغییرات قیمت در بازار لپ تاپ

مهم ترین دلیل تغییرات قیمت در بازار لپ تاپ کمک وب: رییس اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران معتقد می باشد نوسانات ارز مهم ترین دلیل برای کاهش و افزایش قیمت هاست و مدتی قبل که قیمت ارز در ریل کاهش قرار گرفت، بازار وضعیت نابه سامانی پیدا کرد.


محمدرضا فرجی تهرانی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با آخرین شرایط بازار لپ تاپ و تبلت اظهار نمود: هم اکنون با عنایت به رکود بازار، قیمت لپ تاپ پایین است.
وی ادامه داد: مهم ترین دلیل برای کاهش و افزایش قیمتها نوسان ارز است؛ مدتی قبل که قیمت ارز در ریل کاهشی قرار گرفت، بازار وضعیت نابه سامانی پیدا کرد چون که با پایین آمدن قیمت دلار، مردم تصور کردند که این روند کاهشی ادامه پیدا خواهد نمود و درصورت خرید در این زمان متضرر خواهند شد. ازاین رو خرید خویش را به بعد موکول کردند و بدیهی است که این امر باعث رکود بازار می شود.
فرجی با اشاره به اینکه کسادی بازار سبب می شود مغازه دارها برای گردش مالی و پاس شدن چک های خود، کالاها را گاهی به صورت تمام شده و بدون سود و شاید در مقاطعی با ضرر هم بفروشند، خاطرنشان کرد: هم اکنون فروشندگان برای پیشگیری از رکود بازار، در بسیاری از مواقع درصد سودی که توسط سازمان حمایت در نظر گرفته شده را هم لحاظ نمی کنند و محصولات در پایین ترین حد ممکن فروخته می شوند. در هر حال در صورتیکه در ماههای آینده قیمت ارز بالاتر نرود، قیمت کالا ثابت خواهد بود.
رئیس اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران در ادامه اظهار داشت: نکته دیگر اینست زمانی که برندها، محصولات جدید خویش را در بازار عرضه می کنند، مدلهای قدیمی تر با افت قیمت مواجه می شوند؛ به صورت مثال آخر ماه سپتامبر، یعنی ماه آینده فصل کالایی برخی از برندهاست و امکان دارد بعضی از مدلها گرفتار کاهش قیمت شوند.
او همینطور در رابطه با گارانتی تقلبی لپ تاپ ها خاطرنشان کرد: بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر کارت گارانتی یک برند زیبا طراحی شده باشد یا برای آن عنوان جذابی انتخاب گردد حتما خدمات خوبی هم عرضه خواهد کرد اما الزاماً این طور نیست.
فرجی تاکید کرد: خواهش من اینست که اگر مردم قصد خرید کالاهای حوزه فناوری را دارند حتما قبل از رفتن به بازار فهرست گارانتی ها و برندهایی که آن گارانتی کننده اجازه عرضه گارانتی برروی آنها را دارد، از روی سایت اتحادیه فناوران چک کنند و بعد با آسودگی خاطر خرید را انجام دهند.
رئیس اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران در ادامه تصریح کرد: بعلاوه در بحث خرید از فروشگاه هم مردم حتما باید مد نظر داشته باشند که فروشگاه مورد نظر پروانه کسب اتحادیه فناوران کامپیوتر تهران را داشته باشد تا درصورت بروز مشکل، پیگیری حقوق مصرف کننده امکان پذیر باشد.
او تصریح کرد: همینطور در نظر داشته باشند که بعضی از فروشگاه ها امکان دارد تنها مجوز فروش را دریافت کرده باشند و صرف دیدن پروانه، نباید باعث آن شود که دستگاهی را برای رفع ایراد و تعمیر تحویل ایشان دهند. مردم اگر برای تعمیر دستگاه به فروشگاه رجوع می کنند، تنها باید به فروشگاه هایی اعتماد کنند که در ذیل بخش رسته جوازشان عبارت فروش و تعمیر به چشم می خورد.
منبع:

1401/06/07
11:43:15
5.0 / 5
164
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سایت , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات