بزرگترین چالش هدست های اپل و متا

بزرگترین چالش هدست های اپل و متا کمک وب: شرکت های اپل و مِتا مقرر است در آینده نزدیک هدست های واقعیت ترکیبی ویژه مصرف کنندگان را عرضه کنند که می توانند تغییر بزرگ بعدی در رایانش شخصی را رقم بزنند.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، اما یک مانع احتمالی بزرگ یعنی قیمت بالا در این جریان وجود دارد. طبق آمار موسسه تحقیقاتی IDC، "مِتا کوئست ۲" که پرفروش ترین هدست حقیقت مجازی است، ۴۰۰ دلار قیمت دارد و ۷۸ درصد از بازار هدست های حقیقت مجازی در سال ۲۰۲۱ را در اختیار داشت. مصرف کنندگانی که این فناوری نسل جدید را می خواهند، باید چند برابر این مبلغ را هزینه کنند.

هدست پیشرفته مِتا که نام کد آن "کامبریا" است، پیشبینی می شود حداقل ۸۰۰ دلار قیمت داشته باشد. محصول اپل که هنوز معرفی نشده است، احیانا از این هم قیمت بالاتری خواهد داشت. این برچسب های قیمت گران، مانع بزرگی برای بازار محصولی هستند که هنوز فراگیر نشده است. سال قبل تنها ۱۱.۲ میلیون دستگاه هدست حقیقت مجازی به فروش رسید، در حالیکه اپل، همین تعداد آیفون را ظرف مدت چند هفته فروخت.

شرکتهای مِتا و اپل برای توسعه این بازار باید مصرف کنندگان را متقاعد کنند که این سرمایه گذاری ارزش خواهد داشت. هر دو شرکت روی فناوری حقیقت ترکیبی، سرمایه گزاری نموده اند که مستلزم نمایشگرهای بهتر و قدرت پردازش قوی تر است.

اگر حقیقت ترکیبی همان گونه که تبلیغ شده است، عمل کند، یک هدست حقیقت مجازی، به شکل یک عینک حقیقت افزوده عمل می کند و موارد کاربرد و استفاده در دنیای واقعی را زیاد می کند.

در دستگاههای فعلی حقیقت مجازی، تجربه به آنچه در نمایشگر هدست است، محدود است. در حقیقت ترکیبی، دوربین های قدرتمند در بیرون از هدست حقیقت مجازی، ویدیوی دنیای بیرونی را ضبط کرده و به دو نمایشگر یا نمایشگرهای بیشتری که هر کدام در مقابل چشمان کاربر قرار دارند، می فرستند. این امر به طراحان اجازه می دهد با حقیقت ترکیبی بازی کرده و نرم افزار یا گرافیک در ویدیوی دنیای واقعی را از بیرون همپوشانی کنند.

طرفداران حقیقت ترکیبی می گویند که در نهایت قادر خواهیم بود این فناوری را در یک عینک سبک با شیشه های شفاف جا دهیم اما چنین اتفاقی در آینده روی خواهد داد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، فناوری حقیقت ترکیبی، فعلاً تنها گزینه کوتاه مدت ترجیحی است که هنوز آماده نشده است. مشکل فعلی این محصولات، قطعات بسیار گران و هدست قدرتمندی است که وسعت این بازار را محدود می کند.
1401/05/28
17:18:01
5.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات