وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد

علت اختلال اینترنت در تهران و مشهد

علت اختلال اینترنت در تهران و مشهد به گزارش کمک وب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقوع دو حادثه را عامل اختلال اینترنت در مشهد و تهران اعلام نمود.


به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هفته اخیر دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد رخ داد. روز شنبه بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات یکسری از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود و حدود ۴ ساعت ارتباطات چند استان شامل مشهد خراسان جنوبی و شمالی و کرمان مبتلا به اختلال شده بود که برطرف شد. البته با مقصرین احتمالی برخورد خواهد شد.
وی اضافه کرد: روز دوشنبه هم یکی از حوضچه های شرکت مخابراتی ایران در خیابان کارگر گرفتار آتشسوزی شد که سبب قطع ارتباطات مشترکان شرکت ایرانسل به مدت چهار پنج ساعت و مشترکان شرکت مخابرات شد. ما جلسه ای جهت بررسی این دو حادثه داشتیم و عامل اصلی که سبب بروز این حوادث شده بود، متاسفانه عدم رعایت اصول حرفه ای توسط این اپراتورها بود که در آن اصول پدافند غیرعامل هم رعایت نشده بود.
وزیر ارتباطات افزود: ما مسئول پدافند غیرعامل وزارت خانه را مأمور کردیم که طی مدت دوهفته تمام حوضچه ها و مراکز مخابراتی و ابنیه متعلق به اپراتورهای اصلی را بررسی نمایند که اگر مشکلی وجود دارد به سرعت برطرف شود. شرکت مخابرات هم حتما باید ضرر و زیان مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند.
زارع پور تصریح کرد: سامانه ثبت نام برای واگذاری بسته های مجانی اینترنت به سه دهک پایین جامعه، اجرایی شد و نزدیک به یک میلیون خانوار ثبت نام کردند و از آغاز مردادماه این بسته برایشان فعال گشته است. این یک بسته ۴۰ گیگ تا آخر سال است و برای سال بعد این بسته برای کل سال ۵۰ گیگ خواهد بود.1401/05/14
22:15:10
5.0 / 5
26
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات