غول های فناوری به جنگ جعل عمیق می روند

غول های فناوری به جنگ جعل عمیق می روند کمک وب: گوگل، فیسبوک، توییتر و سایر شرکت های فناوری باید اقداماتی را برای مقابله با دیپ فیک (جعل عمیق) و حساب های دیپ فیک در پلت فرم های خود انجام دهند، در غیر این صورت با جریمه سنگین اتحادیه اروپا روبرو خواهند شد.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، انتظار می رود کمیسیون اروپا در امتداد مبارزه با جعل عمیق، کد رفتار به روزشده درباره اطلاعات نادرست را روز پنجشنبه منتشر کند. این کد رفتار داوطلبانه که در سال ۲۰۱۸ معرفی نمود، حالا به طرح تنظیم مشترک تبدیل خواهد شد و رگولاتورها و امضاکنندگان این کد، در مسئولیت مربوط به آن سهیم خواهند بود. کد رفتار به روزشده به تشریح موارد رفتار فریبکارانه مانند دیپ فیک و حسابهای جعلی پرداخته است که امضاکنندگان، باید با آنها مقابله کنند.

دیپ فیک ها، جعل های بسیار واقعی هستند که با بهره گیری از تکنیکهای کامپیوتری، ایجاد می شوند و موجب نگرانی جهانی به ویژه درباره استفاده از جعل عمیق در حوزه سیاسی شده اند.

کد رفتار به روزشده همین طور به مقررات جدید اتحادیه اروپا موسوم به قانون خدمات دیجیتالی مرتبط خواهد شد که یک بخش مربوط به مبارزه با اطلاعات نادرست دارد و اوایل امسال ۲۷ عضو این بلوک با آن موافقت کردند.

در مجموع، شرکتهایی که در عمل به تعهدات خود تحت این کد رفتار کوتاهی کنند، طبق مقررات قانون خدمات دیجیتالی، با جریمه ای معادل شش درصد از گردش مالی جهانی روبرو خواهند شد. این شرکتها بعد از امضای این کد، شش ماه فرصت خواهند داشت تدابیر لازم را به اجرا بگذارند.

بر اساس گزارش رویترز، امضاکنندگان همین طور باید اقداماتی را برای برخورد با تبلیغاتی انجام دهند که حاوی اطلاعات نادرست هستند و شفافیت بیشتری درباره تبلیغات سیاسی فراهم آورند.

منبع:

1401/03/25
07:37:26
5.0 / 5
176
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات