اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت

اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت به گزارش کمک وب آیین اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت امروز یکشنبه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات و برخی معاونان این وزارت خانه برگزار گردید.به گزارش کمک وب به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز در مراسم افتتاح این پروژه در وزارت ارتباطات تصریح کرد: کلیه هماهنگی های استانی با مدیریت استاندارد باید صورت گیرد تا گام آخر که برقراری ارتباطات است به خوبی صورت گیرد. تابحال همکاریهای خوبی صورت گرفته است اما از آنجائیکه دولت سیزدهم تصمیم گرفته ظرف یک سال و نیم آینده، همه روستاهای ۲۰ خانوار به بالا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت متصل شود، این همکاری ها باید بیشتر شود.
وی ضمن اشاره به این که آموزش، اقتصاد و اشتغال و … به فناوری گره خورده و شاید بشود گفت تصور زندگی بدون فناوری ارتباطات وحشتناک است، خاطرنشان کرد: هم اکنون داشتن زیرساخت مناسب به یک لزوم تبدیل گشته است. در ملاقات با نمایندگان آنها اذعان دارند که مردم در روستاهایی که حتی جاده و برق ندارند می گویند ارتباطات می خواهیم.
وی با اشاره به اینکه فراهم کردن زیرساخت ارتباطی در ایران یکی از اهداف وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم است و ان شاءالله در این دولت با سرعت پیدا کند، اظهار داشت: از مجموع ۴۰ هزار روستا برداشت ما این بود که فقط ۴ هزار روستا فاقد ارتباط هستند اما بررسی بیشتر نشان داد که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ روستا که ارتباط دارند، ارتباط بی کیفیتی دارند و باید گفت در واقع ارتباطی ندارند. برخی دیگر به علت مهاجرت معکوس و رجعت برخی ها به روستاها در دوران کرونا، جمعیت ساکن در روستاها افزوده شد و همزمان احتیاج به توسعه ارتباطات هم افزایش پیدا کرد.
وی با بیان این که ۷۸۰ روستا از امروز صاحب ارتباطات دیتا می شوند، اظهار داشت: ۲۵۰ روستا هم کیفیت ارتباطاتشان افزایش پیدا کرد. در کنار توسعه ارتباطات نباید از زیرساخت های خدماتی غفلت کنیم؛ در همه حوزه ها باید زیر ساخت هایی فراهم نماییم که شاهد آبادانی و اشتغال بیشتر باشیم. بحث گردشگری و کشاورزی هوشمند، دامداری هوشمند و استفاده از اینترنت اشیا، حوزه صنایع دستی ظرفیت هایی است که منجر به آبادانی روستا می شود.
زارع پور ضمن اشاره به این که در حوزه فرهنگی یکی از دغدغه های جدی ما محافظت از حریم خانواده ها است، اظهار داشت: اقدامات گوناگونی با کمک دستگاههای مختلفی در نظر داریم با عنایت به این که یک روز به نام روز خانواده و فضای مجازی نام گذاری کردیم، در همین روز این اقدامات به سمع و نظر همگان خواهد رسید. ما باید فضای امنی را برای کودکان و نوجوانان در بستر شبکه جهانی اینترنت فراهم نماییم.
وی افزود: افتتاحیه های پروژه های وزارت ارتباطات از امروز شروع شده و تا ۴ اسفندماه ظرف یک ماه ادامه خواهد داشت. در صورتیکه نمایندگان همراهی کنند و در صورت تأمین بودجه، تا آخر ۱۴۰۱ در سه مقطع اردیبهشت، شهریور و دهه فجر همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهیم کرد. ما ۹ پروژه بزرگ داریم که ظرف یک ماه آینده به بهره برداری می رسد همچون پنجره واحد دولت الکترونیک و فاز اول فیبر نوری.


منبع:

1400/11/03
23:50:18
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات