دسترسی مهندسان توییتر به کد نرم افزاری بسته شد

دسترسی مهندسان توییتر به کد نرم افزاری بسته شد کمک وب: توییتر یک دفعه دیگر به مسدود کردن کد نرم افزاری مبادرت کرد تا محصولات و قابلیت های جدید در این پلتفرم منتشر نشوند مگر اینکه مهم باشند.به گزارش کمک وب به نقل از ایسنا، توییتر فریز مشابه را زمانی که ایلان ماسک اواخر اکتبر مالکیت این شرکت را به دست گرفت، اجرا کرد و توضیح داد این اقدام، بمنظور جلوگیری از تغییرات بدون اجازه یا تصادفی این سایت شبکه اجتماعی توسط کارمندان توییتر است.

به گفته دو منبع مطلع که مایل نبودند نامشان فاش شوند، اقدام اخیر، کمی متفاوت بوده و شدیدتر است. این دفعه کارمندان توییتر حتی نمی توانند یک کد جدید بنویسند. دلیل این اقدام مشخص نیست اما انتظار می رود تا اطلاع ثانوی، ادامه پیدا کند.

ماسک ۲۷ اکتبر کنترل توییتر را به دست گرفت و نیمی از بیش از ۷۰۰۰ کارمند این شرکت شامل همه مدیران ارشد را اخراج کرد. برخی از افرادی که نگه داشته شده اند، برای مدیرعامل مهم بوده اند و سایرین نگران هستند که تعدیل مشاغل ممکنست به اختلال توییتر یا محصول آن منتهی شود برای اینکه حالا این شرکت مهندسان زیادی ندارد.

ایلان ماسک که خودرا طرفدار مطلق آزادی بیان می نامد، به اخراج مهندسانی متوسل شده است که در توییتر به انتقاد علنی از او پرداختند. در یک مورد، ماسک اخراج را در یک پیام توییت اعلام نمود و در یک مورد دیگر، کارمند سابق توییتر اعلام نمود وقتی بطور علنی از ماسک انتقاد نمود، اخراج شد.

اریک فرونهافر، مهندسی که در اپلیکیشن توییتر برای سیستم عامل اندروید کار می کرد، روز یکشنبه توییت های ماسک را بازنشر کرد و نوشت: درک ماسک از بخش فنی اپلیکیشن توییتر، اشتباه است. ماسک پاسخ داد و از فرونهافر خواست توضیح دهد.

پس از اینکه فرونهافر در یک رشته توییت، به تشریح نظرش پرداخت، یک کاربر از او پرسید چرا نظرش را بطور خصوصی با رییس در بین نگذاشته است. این مهندس که بیش از هشت سال سابقه فعالیت در توییتر داشت، پاسخ داد شاید او باید سوالات را بطور خصوصی بپرسد. شاید باید از اسلک یا ایمیل استفاده نماید.

ماسک روز دوشنبه نوشت: فرونهافر اخراج شده است. فرونهافر این توییت را بازنشر کرد و یک ایموجی سلام فرستاد که خیلی از کارمندان ماه جاری بعد از اخراج شدن از توییتر، بهره برده بودند.

توییتر از زمانی که توسط ایلان ماسک خریداری شده، گرفتار اغتشاش و بی نظمی شده است. خیلی از کارمندان از اینکه ماسک یک هفته بعد از خرید توییتر، نیمی از کارمندان آنرا اخراج کرده است، ناراحت هستند. این میلیاردر، فرهنگ توییتر را هم به سرعت تغییر داده است. پیش از این، انتقاد علنی کارمندان از مدیریت مرسوم نبود و کارمندان اغلب در کانالهای داخلی توییتر در اسلک و بوسیله ایمیل نظراتشان را مطرح می کردند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کارمندان سابق و فعلی می گویند تغییرات ماسک فقدان ارتباط داخلی شده و مشخص نیست چه کسی مسئول است و شرکت چه اولویتهایی دارد.

منبع:

1401/08/25
08:15:01
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
komakweb.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كمك وب محفوظ است

كمك وب

کمک به شما در حوزه فناوری اطلاعات